دوشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کردستان  »   طرح مهار آفت سن غلات در کردستان اجرا می‌شود
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۷

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

طرح مهار آفت سن غلات در کردستان اجرا می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: طرح مهار آفت سن غلات به عنوان طرح اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در استان کردستان اجرا می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: طرح مهار آفت سن غلات به عنوان طرح اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در استان کردستان اجرا می‌شود.

کریم ذوالفقاری شامگاه شنبه در نخستین جلسه ستاد مبارزه با سن و علف‌های هرز گندم و جو استان کردستان اظهار داشت: برای حفظ جایگاه کشوری کردستان باید تولید محصولات کشاورزی کاشت، داشت و برداشت در زمان مشخص اجرا شود.

وی گفت: طرح مهار آفت سنِ غلات به عنوان طرح اقتصاد مقاومتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به عنوان طرح اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در استان کردستان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه کردستان استان رتبه‌دار تولید گندم در کشور است، تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوای امسال، کشاورزان کردستانی باید برای برداشت محصول با کیفیت نسبت به تأمین کود مورد نیاز در راستای تغذیه گیاهی اقدام تا در آن زمان علاوه بر کیفیت، محصول خود را کامل برداشت کنند.

وی با اشاره به اهمیت کود گفت: در صورت نیاز کود لازم برای کشاورزان کردستانی تأمین می‌شود و در این زمینه مشکلی نداریم.

ذوالفقاری افزود: استان کردستان همیشه در کاشت به موقع پیشتاز بوده اما باید تلاش کنیم تا داشت و برداشت را هم به شرایط عالی برسانیم.

وی اظهار کرد: مبارزه به موقع با آفات یکی دیگر از شرایط تولید محصول با کیفیت بوده که براین اساس تأمین اعتبار برای خرید سم در هر شرایطی در اولویت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: مبارزه با آفات به ویژه سن غلات باید در زمان مشخص انجام شود چرا که عدم مبارزه به موقع با آفات، تولید محصولات کشاورزی را به خطر می‌اندازد.

وی گفت: پهبادها ظرفیت مناسبی برای اجرای مبارزه با آفات هستند و استفاده از آنها با نظارت کارشناسان، دسترسی به امکانات و نیروی انسانی در زمان لازم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: طرح مهار آفت سن باید هر ساله به عنوان یک برنامه اقتصاد مقاومتی در زمان مشخص اجرا شود.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/G5RZK8

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

معاون کنترل آفات و حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی از افزایش ۳۰ درصدی قیمت سموم آفت کش خبر داد. علیمراد سرافرازی در سفر به شهرکرد گفت: قیمت سموم آفت کش ...
خردادماه زمان مناسب مبارزه با پوره های سن گندم است و کارشناسان 15 تا 20 روز آینده را بهترین زمان برای مقابله با این آفت اعلام می کنند در لینک ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: با کاهش بارندگی‌ها، خشکی زمین و نبود پوشش مناسب برفی در سال زراعی جاری پیش بینی می‌شود احتمال افزایش آفت سن غلات نسبت به سال ...
کشاورزان دراسرع وقت سم پاشی برای مقابله با پوره سن گندم را آغاز کنند . به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ سرپرست حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: کشاورزان ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها