دوشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کردستان  »   طرح مهار آفت سن غلات در کردستان اجرا می‌شود
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۷

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

طرح مهار آفت سن غلات در کردستان اجرا می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: طرح مهار آفت سن غلات به عنوان طرح اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در استان کردستان اجرا می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: طرح مهار آفت سن غلات به عنوان طرح اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در استان کردستان اجرا می‌شود.

کریم ذوالفقاری شامگاه شنبه در نخستین جلسه ستاد مبارزه با سن و علف‌های هرز گندم و جو استان کردستان اظهار داشت: برای حفظ جایگاه کشوری کردستان باید تولید محصولات کشاورزی کاشت، داشت و برداشت در زمان مشخص اجرا شود.

وی گفت: طرح مهار آفت سنِ غلات به عنوان طرح اقتصاد مقاومتی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به عنوان طرح اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی در استان کردستان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه کردستان استان رتبه‌دار تولید گندم در کشور است، تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوای امسال، کشاورزان کردستانی باید برای برداشت محصول با کیفیت نسبت به تأمین کود مورد نیاز در راستای تغذیه گیاهی اقدام تا در آن زمان علاوه بر کیفیت، محصول خود را کامل برداشت کنند.

وی با اشاره به اهمیت کود گفت: در صورت نیاز کود لازم برای کشاورزان کردستانی تأمین می‌شود و در این زمینه مشکلی نداریم.

ذوالفقاری افزود: استان کردستان همیشه در کاشت به موقع پیشتاز بوده اما باید تلاش کنیم تا داشت و برداشت را هم به شرایط عالی برسانیم.

وی اظهار کرد: مبارزه به موقع با آفات یکی دیگر از شرایط تولید محصول با کیفیت بوده که براین اساس تأمین اعتبار برای خرید سم در هر شرایطی در اولویت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: مبارزه با آفات به ویژه سن غلات باید در زمان مشخص انجام شود چرا که عدم مبارزه به موقع با آفات، تولید محصولات کشاورزی را به خطر می‌اندازد.

وی گفت: پهبادها ظرفیت مناسبی برای اجرای مبارزه با آفات هستند و استفاده از آنها با نظارت کارشناسان، دسترسی به امکانات و نیروی انسانی در زمان لازم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: طرح مهار آفت سن باید هر ساله به عنوان یک برنامه اقتصاد مقاومتی در زمان مشخص اجرا شود.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/G5RZK8

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

اولین جلسه ستاد عالی سن غلات کشور در روز سه شنبه 12 اسفندماه در محل سازمان حفظ نباتات کشور برگزار گردید. در این جلسه رییس سازمان حفظ نباتات ضمن تشکر ...
با سمپاشی به موقع خسارت سن به مزارع گندم قابل مهار کردن است. حسن مرادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت: تداوم خشکسالی و گرم شدن زود هنگام هوا باعث ...
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: امسال پنجه‌زنی بدون پوشش برف و احتمال سرمازدگی محصول گندم آبی، در میزان تولید گندم استان تاثیرگزار شده و با طغیان آفت سن و ...
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی گراش فارس گفت: عملیات پایش و مبارزه شیمیایی علیه سن مادری محصولات زراعی گندم و جو در حدود هزار و ۶۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شد....
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها