شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان  »   مبارزه با کنه تارتن در نخلستانهای خوزستان
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۳

مبارزه با کنه تارتن در نخلستانهای خوزستان

کشاورزان و نخل داران خوزستانی جهت بررسی نمونه آفت و تهیه نسخه سموم مناسب برای مبارزه با آفت کنه تارتن خرما به کلینیک های گیاهپزشکی مراجعه کنند

کشاورزان و نخل داران خوزستانی جهت بررسی نمونه آفت و تهیه نسخه سموم مناسب برای مبارزه با آفت کنه تارتن خرما به کلینیک های گیاهپزشکی مراجعه کنند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاوری خوزستان گفت : کشاورزان و نخل داران جهت بررسی نمونه آفت و تهیه نسخه سموم مناسب و مبارزه با آفت تارکن خرما به کلینیک های گیاهپزشکی ،مراکز خدمات و ناظرین حفظ نباتات شهرستان خود مراجعه کنند.
محمد قاسمی نژاد با توجه به گرم شدن هوا و زمان ظهور آفت کنه تارتن، احتمال افزایش جمعیت کنه در نخیلات به صورت ناگهانی افزود: پیش بینی می شود و با توجه به این موضوع نخل داران ضمن بازدید مستمر باغات خود نسبت به دریافت مشاوره و مساعدت از ناظرین حفظ نباتات و کلینیک های گیاهپزشکی اقدام کنند.
وی ادامه داد: نخل داران جهت تهیه سموم مورد نیاز ضمن تهیه نسخه گیاهپزشکی به فروشگاههای مجاز سموم کشاورزی مراجعه و سموم خود را تهیه کرده تا از بروز هرگونه خسارت ناشی از بکارگیری سموم اشتباهی یا غیر استاندارد جلوگیری کنند.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/qD1xX9

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان هندیجان گفت: عملیات کنترل کنه گردآلود خرما در شهرستان هندیجان آغاز شد. جمشید اسلامیان در این باره اظهار کرد: به منظور کاهش خسارت وارده به محصول خرما در اثر آلودگی به آفت ...
No Thoughts on مبارزه با کنه تارتن در نخلستانهای خوزستان

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها