چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, سمنان  »   مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی سمنان
۱۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۵۹

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد

مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی سمنان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از مبارزه با آفات با سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان خبر داد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان خبر داد.

عباس مشیریان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبارزه با آفات با سن غلات در ۲۶ هزار و ۷۰ هکتار از اراضی استان سمنان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه سن غلات به دو بخش مادری و پوره تقسیم می‌شود افزود: حفظ مزارع غلات در استان سمنان در این فصل یکی از اولویت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی به شمار می‌رود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بیشترین سطح مبارزه با آفات در سن مادری انجام‌ شده است، تصریح کرد: از مجموع سطوحی که در عملیات مبارزه با آفات در سن غلات در مزارع استان سمنان انجام‌شده بالغ‌بر ۱۵ هزار و ۶۶۰ هکتار در سن مادری است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم مبارزه با آفات در سن مادری انجام شد خاطرنشان کرد: این در حالی است که بالغ‌بر ۵ هزار و ۳۳۰ هکتار برای مزارع زیر کشت جو در استان سمنان عملیات مبارزه با آفات در سن مادری اجراشده است.

مشیریان با تأکید بر اینکه مبارزه اصولی با آفات در سن مادری و پوره در اولویت برنامه‌های سازمان حفظ نباتات است یادآور شد: عملیات مبارزه با سن مادری در سطح اراضی گندم و جو استان سمنان از ۲۵ فروردین‌ماه امسال آغازشده است.

وی اضافه کرد: سطح مبارزه با آفات در سن پوره در بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان اجراشده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۸ هزار و ۹۰ هکتار از این اراضی زیر کشت گندم بودند اذعان کرد: بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی باقی‌مانده زیر کشت جو عملیات مبارزه با آفت در سن پوره اجراشده است.

وی با اشاره به اینکه گرمسار و آرادان در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان سمنان بیشترین سطح مبارزه را به خود اختصاص دادند بیان کرد: در شهرستان گرمسار با بیش از ۶ هزار هکتار و شهرستان آرادان با بیش از ۳ هزار هکتار عملیات مبارزه با آفت اجراشده است.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/NBfYUW

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

خشکسالی سبب می‌شود تا میزان آفات و حیوانات موذی در زمین‌های زارعی افزایش یابد که در همین زمینه کشاورزان بخش کاخک گناباد از افزایش عجیب موش‌ها در مزارع خبر می دهند....
اولین جلسه ستاد عالی سن غلات کشور در روز سه شنبه 12 اسفندماه در محل سازمان حفظ نباتات کشور برگزار گردید. در این جلسه رییس سازمان حفظ نباتات ضمن تشکر ...
با سمپاشی به موقع خسارت سن به مزارع گندم قابل مهار کردن است. حسن مرادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت: تداوم خشکسالی و گرم شدن زود هنگام هوا باعث ...
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: امسال پنجه‌زنی بدون پوشش برف و احتمال سرمازدگی محصول گندم آبی، در میزان تولید گندم استان تاثیرگزار شده و با طغیان آفت سن و ...
No Thoughts on مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی سمنان

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها