چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, سمنان  »   مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی سمنان
۱۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۵۹

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد

مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی سمنان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از مبارزه با آفات با سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان خبر داد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان خبر داد.

عباس مشیریان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبارزه با آفات با سن غلات در ۲۶ هزار و ۷۰ هکتار از اراضی استان سمنان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه سن غلات به دو بخش مادری و پوره تقسیم می‌شود افزود: حفظ مزارع غلات در استان سمنان در این فصل یکی از اولویت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی به شمار می‌رود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بیشترین سطح مبارزه با آفات در سن مادری انجام‌ شده است، تصریح کرد: از مجموع سطوحی که در عملیات مبارزه با آفات در سن غلات در مزارع استان سمنان انجام‌شده بالغ‌بر ۱۵ هزار و ۶۶۰ هکتار در سن مادری است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم مبارزه با آفات در سن مادری انجام شد خاطرنشان کرد: این در حالی است که بالغ‌بر ۵ هزار و ۳۳۰ هکتار برای مزارع زیر کشت جو در استان سمنان عملیات مبارزه با آفات در سن مادری اجراشده است.

مشیریان با تأکید بر اینکه مبارزه اصولی با آفات در سن مادری و پوره در اولویت برنامه‌های سازمان حفظ نباتات است یادآور شد: عملیات مبارزه با سن مادری در سطح اراضی گندم و جو استان سمنان از ۲۵ فروردین‌ماه امسال آغازشده است.

وی اضافه کرد: سطح مبارزه با آفات در سن پوره در بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان اجراشده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۸ هزار و ۹۰ هکتار از این اراضی زیر کشت گندم بودند اذعان کرد: بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی باقی‌مانده زیر کشت جو عملیات مبارزه با آفت در سن پوره اجراشده است.

وی با اشاره به اینکه گرمسار و آرادان در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان سمنان بیشترین سطح مبارزه را به خود اختصاص دادند بیان کرد: در شهرستان گرمسار با بیش از ۶ هزار هکتار و شهرستان آرادان با بیش از ۳ هزار هکتار عملیات مبارزه با آفت اجراشده است.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/NBfYUW

خبرگزاری تسنیم

برچسب های گیاهپزشکی ایران

کشاورزان دراسرع وقت سم پاشی برای مقابله با پوره سن گندم را آغاز کنند . به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ سرپرست حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: کشاورزان ...
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: تامین امنیت غذایی در شرایط فعلی کشور که با جنگ تمام عیار اقتصادی روبه رو هستیم از اولویت ویژه‌ای برخوردار است. اکبر فتحی ...
‍مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: مبارزه با آفت سن گندم باید با نظارت کارشناسان و در زمان مناسب انجام شود تا هم از استفاده بیش از حد سموم و خسارت به ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: مبارزه با آفات در 60 هزار هکتار از اراضی بخش کشاورزی این استان در سال جاری هدفگذاری شد. مسلم مجد آبادی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها