سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, سمنان  »   مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی سمنان
۱۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۵۹

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان خبر داد

مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی سمنان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از مبارزه با آفات با سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان خبر داد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از مبارزه با آفت سن غلات در سطح بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان خبر داد.

عباس مشیریان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبارزه با آفات با سن غلات در ۲۶ هزار و ۷۰ هکتار از اراضی استان سمنان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه سن غلات به دو بخش مادری و پوره تقسیم می‌شود افزود: حفظ مزارع غلات در استان سمنان در این فصل یکی از اولویت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی به شمار می‌رود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بیشترین سطح مبارزه با آفات در سن مادری انجام‌ شده است، تصریح کرد: از مجموع سطوحی که در عملیات مبارزه با آفات در سن غلات در مزارع استان سمنان انجام‌شده بالغ‌بر ۱۵ هزار و ۶۶۰ هکتار در سن مادری است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم مبارزه با آفات در سن مادری انجام شد خاطرنشان کرد: این در حالی است که بالغ‌بر ۵ هزار و ۳۳۰ هکتار برای مزارع زیر کشت جو در استان سمنان عملیات مبارزه با آفات در سن مادری اجراشده است.

مشیریان با تأکید بر اینکه مبارزه اصولی با آفات در سن مادری و پوره در اولویت برنامه‌های سازمان حفظ نباتات است یادآور شد: عملیات مبارزه با سن مادری در سطح اراضی گندم و جو استان سمنان از ۲۵ فروردین‌ماه امسال آغازشده است.

وی اضافه کرد: سطح مبارزه با آفات در سن پوره در بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان سمنان اجراشده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۸ هزار و ۹۰ هکتار از این اراضی زیر کشت گندم بودند اذعان کرد: بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی باقی‌مانده زیر کشت جو عملیات مبارزه با آفت در سن پوره اجراشده است.

وی با اشاره به اینکه گرمسار و آرادان در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان سمنان بیشترین سطح مبارزه را به خود اختصاص دادند بیان کرد: در شهرستان گرمسار با بیش از ۶ هزار هکتار و شهرستان آرادان با بیش از ۳ هزار هکتار عملیات مبارزه با آفت اجراشده است.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/NBfYUW

خبرگزاری تسنیم

برچسب های گیاهپزشکی ایران

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون در سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی مناطق آلوده مبارزه با ملخ صحرایی انجام شده است. به گزارش "خبر گیاه پزشکی ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد که برای نخستین بار نقشه پراکنش آفت سن گندم و ملخ در اراضی کشاورزی این استان طراحی شد. کریم ذوالفقاری شامگاه دوشنبه در این باره ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری مبارزه با سن مادر در 90 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان انجام شود.یوسف درخشان با اعلام ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سن از آفات کلیدی مزارع گندم در استان است. مهدی یوسفی امروز 8 اسفند جاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ...