سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   کمبود میوه در کشور وجود ندارد/ مگس مدیترانه‌ای بلای جان باغات شمال
۲۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۵۷

کمبود میوه در کشور وجود ندارد/ مگس مدیترانه‌ای بلای جان باغات شمال

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: علیرغم خسارت سرما و برف سال گذشته، نگرانی کمبود میوه وجود ندارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: علیرغم خسارت سرما و برف سال گذشته، نگرانی کمبود میوه وجود ندارد.

دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه مدیریت مگس میوه مدیترانه‌ای با بیان اینکه امسال مدیریت در باغات در مقایسه با سال گذشته ضعیف‌تر شده است، اظهار کرد: کشاورزان به دلیل خسارت برف و سرمایی که در سال گذشته با آن مواجه شدند رغبتی برای عملیات باغداری ندارند و این امر کار کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی و مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها را سخت‌تر می کند.

وی ادامه داد: کارشناسان بخش کشاورزی باید با برگزاری کلاس‌های آموزشی ترویجی، ارایه نکات فنی در کمیته پیش‌آگاهی و بازدید از مزارع و باغات، کشاورزان را نسبت به پیشگیری و کنترل آفت هشدار دهند تا شاهد گسترش آفت و بیماری در مزارع و باغات نباشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه امسال تولید محصولات باغی نسبت به سال گذشته کمتر است اما نگرانی برای کمبود میوه وجود ندارد، تصریح کرد: سال گذشته زیادی محصول داشتیم اما امسال میوه به اندازه نیاز است.

حیدرپور با تاکید بر اینکه کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی باید بروزتر و فعال‌تر باشند، تصریح کرد: کارشناسان با حضور در مزارع، کشاورزان را نسبت به مسایل فنی در بحث کشاورزی آگاه‌تر کنند.

وی با اشاره به اینکه در مقابل پیشگیری از آفات همیشه باید یک قدم جلوتر از آفت باشیم، عنوان کرد: به محض مشاهده آستان زیان اقتصادی، اطلاع‌رسانی لازم برای مبازره صورت گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها خواست هرچه سریعتر نسبت به تکمیل سامانه جامع مدیریت داده‌ها اقدام کنند چراکه آخرین مهلت تکمیل اطلاعات بخش کشاورزی تا پایان تیرماه امسال است و بر این اساس عملکرد بخش کشاورزی استان‌ها سنجیده می شود.

خبرگزاری ایلنا

برچسب های گیاهپزشکی ایران

مگس مدیترانه ای، آفتی است که هم به جان باغ های میوه کرمان افتاده و هم به آزمونی برای سنجش سرعت عمل مدیریتهای کشاورزی تبدیل شده است. اواخر شهریور امسال بود که زنگ خطر نوعی آفت ...
درختان مرکبات مازندران امسال در آستانه رسیدگی و برداشت محصول در معرض آفت مخرب مگس میوه موسوم به مگس مدیترانه ای قرار گرفته است که در صورت تعلل باغداران بخش زیادی از باغ های استان ...
مدیر حفظ نباتات اداره کل جهاد کشاورزی مازندران هشدار داد: باغداران برای جلوگیری از خسارت مگس میوه نسبت به برداشت نارنگی پیش رس و انشوی معمولی سریعتر اقدام کنند. عبدالرحمن زاغی گفت: کارشناسان پیش آگاهی در ...
روشی جدیدی برای اولین بار در سطح یک هکتار از باغات میوه انار جهت کاهش 90 درصدی خسارات محصول انار در یزد ابداع شد. یدالله جوادپور مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن اعلام این ...