جمعه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, اردبیل, استان ها  »   آفت ملخ مراکشی در حال کاهش در منطقه مغان است
۲۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۶

آفت ملخ مراکشی در حال کاهش در منطقه مغان است

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد مغان از سمپاشی بیش از ۹ هزار هکتار از مزارع و مراتع این شهرستان علیه آفت ملخ مراکشی خبر داد و گفت: با توجه به مبارزه چند ساله ، این آفت در منطقه در حال کاهش است.

علی اکبرحسنیان روز پنجشنبه افزود: مبارزه با آفت موسوم به ملخ مراکشی در قشلاق هایی مانند احمدلو ، آلاپاپاق و ایری دره سی اجرا شد.
وی گفت: نوع مبارزه با آفت ملخ مراکشی شیمیایی (محلول پاشی) می باشد و با انجام اقداماتی چون کپسول برداری در مناطق آلوده به تخم ملخ صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و مبارزاتی که در چند سال اخیر علیه آفت ملخ مراکشی در این شهرستان انجام شده پیش بینـی می شود سطح مبارزه با این آفت در سال آینده کاهش یابد.
شهرستان پارس آباد در شمال اردبیل به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی خاص مرکز ملخ های شاخک بلند و کوتاه از جمله ملخ مراکشی و آسیایی است و شناسایی کانون های تخم ریزی ملخ ها و اجرای به موقع عملیات سمپاشی موجب دفع خطر حمله ملخ ها به مراتع و مزارع می شود.
کاهش بارندگی و خشک شدن علوفه مراتع در منطقه عامل اصلی هـجوم ملخ می باشد.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/iKGx9g

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

ملخ ها به زمین های کشاورزی شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری حمله ور شدند مدیر اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان کوهرنگ گفت: بیش از هزار هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان کوهرنگ در معرض ...
مدیر روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: مبارزه با ملخ بومی در یک هزار و 500 هکتار از مراتع استان انجام شده و برنامه ریزی برای مبارزه در سه هزار هکتار دیگر نیز ادامه دارد. مهدی ...
No Thoughts on آفت ملخ مراکشی در حال کاهش در منطقه مغان است

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها