چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, لرستان  »   خسارت 50 درصدی به محصول جو شهرستان بروجرد
۲۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۳

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد اعلام کرد:

خسارت ۵۰ درصدی به محصول جو شهرستان بروجرد

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: 50 درصد خسارت به محصول جو شهرستان خسارت وارد شده است

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: ۵۰ درصد خسارت به محصول جو شهرستان خسارت وارد شده است.

رضا امینی در جلسه شورای زکات بروجرد، اظهار کرد: ۱۷ هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت دیم گندم و جو است. از این میزان ۱۰ هزار هکتار به گندم دیم و ۷ هزار هکتار به جو دیم اختصاص دارد.

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: با توجه به شرایط بارش ها و سرمازدگی در آذرماه سال گذشته متاسفانه به بخش هایی از اراضی گندم و جو خسارت هایی وارد شده است. سال گذشته ۲۰ هزار تن جو از کشاورزان خریداری شد اما امسال محصول جو در بروجرد با ۵۰ درصد خسارت همراه بوده و تاکنون تنها ۶ هزار تن خریداری شده است. همچنین در بخش برداشت گندم، به علت بارش های نامناسب ۳۰ درصد به مزارع گندم خسارت وارد شده و تا امروز بیش از ۱۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

وی گفت: سرما زدگی به ۲۰ درصد محصولات باغی خسارت وارد کرده است اما با همه این مشکلات گندم بروجرد در استان از نظر کیفیت نیز رتبه اول را دارد.

وی همچنین از مبارزه با سن در ۲۲ هزار هکتار از اراضی گندم شهرستان خبر داد و گفت: ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان تحت پوشش مبارزه با سن قرار گرفته اند. مرحله مبارزه با سن مادر و سن پوره مبارزه در مزارع صورت گرفته است.

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: جهاد کشاورزی بروجرد از همه امکانات و ظرفیت ‎ های لازم و بخش خصوصی برای مبارزه با آفت سن در مزارع کشاورزی شهرستان بروجرد استفاده کرده است.

امینی اضافه کرد: کشاورزان باید سرکشی و نظارت مستمر از مزارع خود داشته باشند و در صورت مشاهده این آفت، مبارزه را آغاز کنند. برای مناطقی که احتمال داشتن آفت سن پیش ‎بینی می‌شد، کلاس آموزشی و گردهمایی برای کارشناسان و اعضای شوراها و دهیاری ها دایر شده است. شهرستان بروجرد در راستای مبارزه با سن رتبه اول را در استان کسب کرده است و کمترین میزان سن را دارد.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/mZqrTH

خبرگزاری ایسنا

برچسب های گیاهپزشکی ایران

هواشناسی خراسان شمالی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: دمای هوا در مناطق مختلف استان تا 16 درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت، بنابراین کشاورزان باید در جمع آوری محصولات جالیزی شتاب کنند. به نقل از اطلاعیه ...
معاون وزیر جهاد کشاورزی از ارائه تسهیلات وزارت جهاد کشاورزی به متقاضیان احداث کشت گلخانه ای بدون هیچگونه محدودیتی در بانک های عامل خبرداد. محمدعلی طهماسبی با بیان اينکه کشت گلخانه ای تغییر کاربری نیست و ...
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی: از سال گذشته تاکنون بیش از 100 میلیون دلار محصولات گلخانه ای صادر شده است. طهماسبی با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه ای از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی ...
​مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از کاهش 11 هزار تنی برداشت زردآلو در استان به خاطر سرمازدگی خبر داد. بهنام اوجاقلو در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: زردآلو از جمله محصولات مهم باغی استان زنجان ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها