یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار ایران, اطلاعیه ها  »   هشدار سازمان حفظ نباتات نسبت به توزیع دو قارچکش غیر مجاز در کشور
۸ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۹

هشدار سازمان حفظ نباتات نسبت به توزیع دو قارچکش غیر مجاز در کشور

 

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، این سازمان در اطلاعیه های جداگانه نسبت به توزیع غیرقانونی دو ترکیب قارچکش بیوسوبتیل و بردو به شرح زیر هشدار داد:

 

هشدار در خصوص توزیع غیرقانونی قارچ کش بیولوژیک با نام تجاری بیوسوبتیل 

به استناد گزارش های دریافتی در خصوص توزیع غیرقانونی قارچ کش بیولوژیک با نام تجاری بیوسوبتیل تولید شرکت فناوری زیستی مهر آسیا در برخی مناطق کشور، به آگاهی می رساند قارچ کش مذکور در فهرست آفت کش های مجاز کشور به ثبت نرسیده و عرضه آن خارج از ضوابط قانونی انجام شده است. لذا هرگونه خسارت ناشی از کاربرد آن، متوجه شرکت تولیدکننده، توزیع کنندگان، فروشندگان، توصیه کنندگان و بهره برداران است. لازم به ذکر است مسئولیت خسارت های جنبی احتمالی قابل پیگرد قانونی خواهد بود.

 

هشدار درمورد تولید و توزیع قارچ کش مخلوط بردو با فرمولاسیون BORDEAUX 20% SC (بردو پرتونار)

براساس گزارشات واصله درمورد تولید و توزیع قارچ کش مخلوط بردو با فرمولاسیون BORDEAUX 20% SC (بردو پرتونار) توسط شرکت پرتوناردر سطح مناطق، باستحضارمیرساند ترکیب بردو ۲۰%SC تولیدی شرکت پرتونار در فهرست سموم مجازکشورثبت نگردیده و ترکیب فوق فارغ از اقدامات نظارتی سازمان حفظ نباتات تدارک و توزیع شده است. مقتضی است ضمن بررسی همه جانبه موضوع و اطلاع رسانی همگانی جهت خودداری از تهیه، توزیع و مصرف ترکیب فوق، نسبت به شناسایی مکان های عرضه و پیگیری مراتب ازطریق دستگاههای ذیربط تامعرفی متخلفین به مراجع قضایی و اعمال موازین قانونی وامحاءترکیب کشف شده فوق الاشاره باهزینه صاحب کالا ، اقدامات لازم انجام گیرد

مخلوط بردو

 

 

همچنین در اطلاعیه دیگر این سازمان در مورد ممنوعیت تدارک قارچکش مانکوزب در کشور از ابتدای سال ۱۴۰۰ آمده است:

براساس گزارش ارائه شده در جلسه مورخ ۹۶/۸/۲۹ هیات نظارت برسموم ، درخصوص مسائل بهداشتی قارچکش مانکوزب ازجمله خطرات ناشی از اتیلن تیو اوره (ETU) حاصل از تجزیه مانکوزب در دز بالای مصرف، مقررگردید تدارک این آفتکش از ابتدای سال ۱۴۰۰ درکشور ممنوع گردد مگر اینکه تا آن تاریخ اطلاعات تکمیلی و گزارشات لازم مبنی برکم خطر بودن مانکوزب ارائه شود.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/ohdvb4

مطالب مرتبط

کارشناسان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی برای جلوگیری ازخسارت آفات و بیماری‌ها در فصل زمستان توصیه هایی را به کشاورزان عنوان کردند. بسیاری از مردم با شروع فصل پاییز و زمستان ...
No Thoughts on هشدار سازمان حفظ نباتات نسبت به توزیع دو قارچکش غیر مجاز در کشور

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها