چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, اصفهان, ایران  »   نخستین تولیدات نهال گواهی شده در کشور رونمایی شد
۲۹ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۴۲

با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

نخستین تولیدات نهال گواهی شده در کشور رونمایی شد

نخستین تولیدات نهال گواهی شده کشور با حضور وزیر جهاد کشاورزی در زواره اردستان در آیین رونمایی و نشانه گذاری شد

محمود حجتی شامگاه پنجشنبه در این آیین گفت: برای نخستین بار در ایران یک شرکت تولید نهال سالم ‘مرکز چهارمیل زواره ‘ درنشان آبی تولید نهال را از موسسه ثبت و گواهی نهال کشور دریافت کرده و نهال های تولید شده آن با اصالت و شناسنامه دار است.
وی افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد و این حمایت شامل پروانه فعالیت افراد و شرکت ها و تسهیلات بانکی نیز می شود.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: مهمترین گام برای حمایت از محصولات دانش بنیان بخش کشاورزی، شناساندن و بازاریابی است تا کشاورزان بتوانند این محصولات را مورد بهره برداری قرار دهند.
جهت راه اندازی مرکز تحقیقاتی تولید نهال سالم مرکز چهارمیل زواره در شهرستان اردستان بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه و برای نخستین بار نهال های سالم، اصیل، دانه دار و هسته دار مقاوم به خشکی، شوری، بیماری و آفت ها در این مرکز تولید شده است.
به گزارش ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی امروز پنجشنبه در ادامه سفر خود به اردستان از طرح کشت رقم سورگوم به مساحت ۶۰ هکتار با استفاده از روش های آبیاری نوین در این شهرستان اردستان دیدن کرد.
حجتی به همراه هیاتی از مدیران ارشد این وزارت برای بازدید از طرح های بخش کشاورزی شرق و شمال شرقی استان اصفهان روز پنجشنبه پس از شرکت در آیین راه اندازی مجتمع زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ در شهر کوهپایه، به نائین سفر کرد و سپس وارد اردستان شد.
شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/8FUSUu

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: طرح راه اندازی مرکز جامع تولید دانش بنیان انار در ساوه، به تصویب کمیسیون کشاورزی مجلس رسید. مسعود شهرجردی با اعلام این خبر افزود: ...
یک شرکت دانش بنیان در کرمان نوعی سامانه آبیاری هوشمند طراحی و به مرحله تولید رسانده است. این جوانان با هدف مقابله با بحران کم آبی و حذف آبیاری سنتی ...
رئیس سازمان حفظ نباتات كشور گفت: ما به دنبال تكنولوژی و روش‌های جدید مبارزه با آفات هستیم و قطعا استارتاپ ‌ها و شركت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این زمینه به ما كمك كنند....
محققان یک شرکت دانش‌بنیان با فناوری فضایی و تصاویر ماهواره‌ای ریسک آتش‌سوزی در جنگل‌ها، سیلاب، تشخیص آلودگی‌های نفتی و…را از قبل پیش‌بینی می‌کنند. یاسر عشورزاده مدیر شرکت دانش بنیان در ...
No Thoughts on نخستین تولیدات نهال گواهی شده در کشور رونمایی شد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها