جمعه, ۰۷ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, اصفهان, ایران  »   نخستین تولیدات نهال گواهی شده در کشور رونمایی شد
۲۹ تیر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۴۲

با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

نخستین تولیدات نهال گواهی شده در کشور رونمایی شد

نخستین تولیدات نهال گواهی شده کشور با حضور وزیر جهاد کشاورزی در زواره اردستان در آیین رونمایی و نشانه گذاری شد

محمود حجتی شامگاه پنجشنبه در این آیین گفت: برای نخستین بار در ایران یک شرکت تولید نهال سالم ‘مرکز چهارمیل زواره ‘ درنشان آبی تولید نهال را از موسسه ثبت و گواهی نهال کشور دریافت کرده و نهال های تولید شده آن با اصالت و شناسنامه دار است.
وی افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد و این حمایت شامل پروانه فعالیت افراد و شرکت ها و تسهیلات بانکی نیز می شود.
وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: مهمترین گام برای حمایت از محصولات دانش بنیان بخش کشاورزی، شناساندن و بازاریابی است تا کشاورزان بتوانند این محصولات را مورد بهره برداری قرار دهند.
جهت راه اندازی مرکز تحقیقاتی تولید نهال سالم مرکز چهارمیل زواره در شهرستان اردستان بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه و برای نخستین بار نهال های سالم، اصیل، دانه دار و هسته دار مقاوم به خشکی، شوری، بیماری و آفت ها در این مرکز تولید شده است.
به گزارش ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی امروز پنجشنبه در ادامه سفر خود به اردستان از طرح کشت رقم سورگوم به مساحت ۶۰ هکتار با استفاده از روش های آبیاری نوین در این شهرستان اردستان دیدن کرد.
حجتی به همراه هیاتی از مدیران ارشد این وزارت برای بازدید از طرح های بخش کشاورزی شرق و شمال شرقی استان اصفهان روز پنجشنبه پس از شرکت در آیین راه اندازی مجتمع زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ در شهر کوهپایه، به نائین سفر کرد و سپس وارد اردستان شد.
شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/8FUSUu

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

توجه: دیدگاههای مطرح شده در این گفتگو الزاما دیدگاههای "گیاه پزشکی ایران" نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر می شود . رئیس موسسه بنیاد ملی سبک ...
دکتر حسین گلدانساز روز پنج شنبه در حاشیه برگزاری روز درهای باز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران افزود: این پردیس دانشگاهی چند سالی است به لحاظ گستردگی، رشته ...
تعدادی از متخصصان داخلی با هدف کاهش آلودگی‌های سموم شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی با راه اندازی یک شرکت دانش بنیان؛ اقدام به تولید سه گونه کنه شکارگر کردند. در ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: در حال حاضر در حال تولید کنه‌ای مهارگر هستیم که در محیط‌های گلخانه‌ای و به ویژه محصول خیار استفاده کنیم چرا که خیار جزء محصولاتی است که ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها