یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, فارس  »   هشدار به باغداران در خصوص آفت پسیل و کنه جوانه زیتون
۵ اسفند ۱۳۹۸ , ساعت ۱۱:۵۷

هشدار به باغداران در خصوص آفت پسیل و کنه جوانه زیتون

جهاد کشاورزی فارس به باغداران در خصوص آفت و بیماری پسیل و کنه جوانه زیتون هشدار داد.

رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: با توجه به اینکه آفات پسیل و کنه جوانه تهدیدی برای باغ های زیتون در استان است از باغداران تقاضا می‌شود ضمن آشنایی با این آفات، نسبت به مبارزه با آن در اسرع وقت اقدام کنند.

واحدی پور افزود: باغداران زیتون کار برای جلوگیری از بروز خسارت و آگاهی بیشتر درخصوص سم پاشی و مبارزه با آفات پسیل و کنه جوانه زیتون به کارشناسان حفظ نباتات و کلینک‌های گیاهپزشکی مراجعه کنند.

وی اظهارداشت: کنه جوانه زیتون یکی از مهم‌ترین ترین آفات محصول زیتون استان است و با فعالیت خود مانع رشد برگ ها، جوانه‌های نو رسته، غنچه‌های گل شده و در برگ‌ها و میوه‌ها بد شکلی ایجاد می‌کند.
رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس افزود: آفت پسیل با تغذیه از شیره گیاه موجب ریزش بخش عمده‌ای از گل‌های زیتون می‌شود و به علت تغدیه از شیره گیاهی منجر به ضعف عمومی درخت شده و کاهش عملکرد را بدنبال دارد.

مطالب مرتبط

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان سمنان در خصوص روند مقابله با آفت درختان زیتون در شهر سمنان پاسخ داد. ....
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون در منطقه طارم سفلی هیچ گونه آفت زیتون مشاهده نشده است. عباس آقا علیخانی روز سه شنبه افزود: با پیگیری های سازمان جهاد کشاورزی و ...
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش گفت: با توجه به خسارت آفات و بیماری ها به محصولات باغی مبارزه با آفات و بیماری های محصولات باغی در سطح یک هزار 100 هکتار از باغات شهرستان در ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها