چهارشنبه, ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, هرمزگان  »   ملخ‌های مهاجم قشم را ترک کردند
۵ اسفند ۱۳۹۸ , ساعت ۱۶:۱۷

ملخ‌های مهاجم قشم را ترک کردند

ردیابی کارشناسان جهادکشاورزی و مستندات آن‌ها در روز گذشته از مشاهده ملخ صحرایی در منطقه روستای دولاب در جزیره قشم حکایت داشت، اما به نظر می رسد منطقه را ترک کرده‌اند.

ردیابی کارشناسان جهادکشاورزی و مستندات آن‌ها در روز گذشته از مشاهده ملخ صحرایی در منطقه روستای دولاب در جزیره قشم حکایت داشت، اما به نظر می رسد منطقه را ترک کرده‌اند.

فرماندار قشم روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: احتمال می‌رود ملخ‌های موجود از نوع بالغ و پروازی بوده اند که از جزیره قشم عبور کرده‌اند.

علیرضا نصری افزود: در پی مشاهده دسته های ملخ در روستای دولاب قشم، عملیات ردیابی و جستجوی ملخ صحرایی در ۸۰۰ هکتار از مراتع و روستاهای غرب جزیره آغاز شد.

رییس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قشم ادامه داد: دو اکیپ توسط اداره جهاد کشاورزی و مدیریت امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم عملیات دیده بانی، ردیابی و جستجوی ملخ صحرایی را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: همچنین یک اکیپ آموزش دیده و مجهز به سم و سمپاش در روستای دولاب مستقر است تا در صورت مشاهده دسته‌های ملخ با آنان مبارزه شود.

نصری خاطرنشان کرد: مردم و دهیاران روستاهای غرب جزیره نیز اطلاع رسانی شده که در صورت مشاهده دسته های ملخ به سرعت اداره جهاد کشاورزی و یا فرمانداری قشم را مطلع نمایند.

از ابتدای اجرای طرح مبارزه با آفت ملخ در سال گذشته تا کنون بیش از ۶۴۰ هکتار از مراتع این شهرستان در منطقه‌های روستاهای گَوَرزین، تُنبان، دیرستان، زیرانگ، دِفاری، زینبی، کووه ای و جزیره لارک سمپاشی شد.

بیش از ۵۰۰ هکتار زمین در شهرستان قشم زیر فعالیت های کشاورزی، شیلات و امور دامی قرار دارد و ۶ هزار و ۶۲۰ بهره بردار در این بخش فعال هستند.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در میان آب های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی ۲۰ میلیارد تومان مصوب کرده و در صورت نیاز اعتبارات بیشتری تخصیص می‌یابد. عباس کشاورز روز ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: اکنون مبارزه با هجوم ملخ‌ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد. محمدتقی منوچهری با اشاره ...
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ازابتدای اسفند ماه جاری تاکنون ۷۵۰هکتار از زمین های کشاورزی پارسیان ازتوابع این استان به آفت ملخ صحرایی مهاجر آلوده شده است. مهدی ...
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم هفته آینده شاهد ریزش سنگین ملخ‌ها در مزارع خوزستان باشیم. محمد قاسمی‌نژاد با اشاره به مشاهده ملخ در برخی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها