دوشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۷
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, زنجان  »   سن‌زدایی از 25 هزار هکتار گندم استان زنجان
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۱۹

سن‌زدایی از ۲۵ هزار هکتار گندم استان زنجان

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از مبارزه علیه آفت سن گندم در 25 هزار هکتار از اراضی گندم استان در طی سال جاری خبر داد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از مبارزه علیه آفت سن گندم در ۲۵ هزار هکتار از اراضی گندم استان در طی سال جاری خبر داد.

به گفته ربابه شب‌خیز، ۴ هزار و ۴۵۲ هکتار از این سطح مربوط به مبارزه با سن مادر و مابقی سطح مبارزه مربوط به سن پوره بوده است.

شب‌خیز با بیان اینکه امسال خسارت ناشی از سن زدگی در مزارع گندم استان زنجان مشاهده نشد، عنوان کرد: شرایط آب و هوایی و همچنین عملیات مبارزه و کنترل آفت سن که طی دو سال اخیر در مناطق مختلف استان انجام گرفته است، سبب شد تراکم آفت امسال در مزارع استان پایین باشد.

او خاطرنشان کرد: کارشناسان مستقر در مراکز خرید بر گندم‌های خریداری شده در استان نظارت و کنترل دقیق دارند و طبق گزارش این کارشناسان امسال گندم‌های تحویلی به سیلوها بسیار پاک و با کیفیت بوده و سن زدگی ناچیز و در حد بسیار پایین بوده است.

شب‌خیز بیان کرد: استان زنجان به دلیل عملکرد موفقی که در مبارزه و کنترل آفت سن گندم داشته است در بین استان‌های شمال غرب کشور به عنوان استان شاهد و پایلوت در ارزیابی سن‌زدگی خواهد بود.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/g8ntcS

خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)

برچسب های گیاهپزشکی ایران

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: عملیات مبارزه با چهار آفت عمده و مهم شامل ملخ، سن غلات، مگس زیتون و زنجره مو امسال در سطح اراضی زراعی و باغی استان انجام شد. یوسف ...
رئیس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه اعتبار ویژه‌ای برای مبارزه با ملخ در اختیار این سازمان قرار نگرفت،گفت:به دلیل کاهش بارندگی در پاییز و زمستان، تولید گندم حدود ۶ الی ۷ درصد کاهش می‌یابد. محمدعلی ...