شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, البرز  »   واردات سموم شیمیایی باید متوقف شود
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۷:۵۶

واردات سموم شیمیایی باید متوقف شود

رئیس انجمن کود و سم استان البرز اعلام کرد که واردات سموم شیمیایی کشاورزی با مشکلاتی برای تولید کنندگان داخلی همراه شده است.

دکتر محمد خصوصی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های داخلی ، نباید اجازه واردات سموم کشاورزی صادر شود.

وی بیان داشت: سموم تولیدی داخل کشور از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مطابق با استانداردهای جهانی تولید می شود.

خصوصی گفت: با این اوصاف واردات سموم بی کیفیت خارجی سبب آسیب به تولید داخلی و حتی محصولات کشاورزی و باغی شده است.

رئیس انجمن کود و سم استان البرز افزود: واردات سموم بی کیفیت خارجی افزون بر آسیب های اقتصادی ، سبب خروج ارز از کشور می شود.

خصوصی اظهارداشت: از ۳۰۰ قلم سمومی که وارد کشور می شود بیش از ۷۰ درصد با کیفیت بهتردر داخل تولید می شود اما واردات همچنان ادامه دارد.

رئیس انجمن کود و سم البرز گفت: کل نیاز کشور به سموم شیمیایی ۲۴ میلیون لیتر است که بخش عمده این نیاز در داخل کشور تولید می شود.

وی اظهار داشت : قرار براین بود که ۱۲ درصد کود و سم شیمیایی وارد کشور شود اما اکنون بیش از ۳۰ درصد واردات داریم که به تولید داخلی آسیب وارد کرده است.

رئیس انجمن کود و سم استان البرز افزود: تولید کنندگان داخلی می توانند کل نیاز کشور تامین کنند ضمن آنکه تولید سموم شیمیایی ایرانی با استاندارد های جهانی مطابقت دارد.

وی با اشاره با شعار حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: برخی ما را محدود کرده اند و نمی گذارند تولید داخلی رشد کنند و سنگ لای چرخ تولید کنندگان می گذارند.

دکتر خصوصی گفت: تولید کنندگان ایرانی آمادگی دارند ضمن تامین نیاز داخلی ، سموم شیمیایی را به کشورهای مختلف جهان صادر کنند.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/KM63hy

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: تاکنون ۱۵۰ میلیون دلار برای تدارک بهینه و هدفمند آفت کش ها در راستای کنترل عوامل خسارت زای گیاهی و جلوگیری از تهدیدات امنیت غذایی تخصیص یافته ...
رییس انجمن تولیدکنندگان سموم کشور گفت: به رغم توان و ظرفیت بالای تولید انواع سموم کشاورزی در داخل کشور، محصولات مشابه با دریافت ۱۰۰ درصد ارز دولتی وارد می‌شوند. مسعود گیل آبادی با بیان اینکه بر ...
مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فقط سموم فاقد مشابه داخلی یا سموم دارای کمبود تولید، مشمول ارز اولویت یک کالایی می شود. پروین نباتی امروز (سه شنبه) افزود: وزارت ...
  در نشستی که صبح امروز با حضور رئیس سازمان حفظ نباتات و اعضاء انجمن توليد کنندگان سموم برگزار گرديد تولیدکنندگان خواستار جلوگیری از واردات سموم خارجی دارای مشابه داخلی و نیز حمایت از صادرات سموم تولیدی ...
No Thoughts on واردات سموم شیمیایی باید متوقف شود

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها