سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خراسان شمالی  »   2.5 تن سم برای مزارع کلزا خراسان شمالی استفاده شد
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۸:۰۳

۲.۵ تن سم برای مزارع کلزا خراسان شمالی استفاده شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سال زراعی جاری 2 تن و 500 کیلوگرم سم برای مبارزه با علف های هرز پیش رویشی و پس رویشی در مزارع کلزا استان استفاده شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سال زراعی جاری ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم سم برای مبارزه با علف های هرز پیش رویشی و پس رویشی در مزارع کلزا استان استفاده شد.

محمد رضایی روز چهارشنبه  با بیان اینکه بیشترین فعالیت و مبارزه با علف های هرز در مزارع مانه و سملقان بوده است اظهار داشت: از این میزان یک و نیم تن سم برای مبارزه با علف های هرز پیش رویشی و یک تن برای مبارزه با علف های هرز پس رویشی بوده است.
وی با اشاره به مبارزه علف های هرز مزارع کلزا خراسان شمالی در سال جاری و هماهنگی برای تامین نهاده ها گفت: سال گذشته ۵۰ درصد از مزارع کلزا استان در سطح هزار هکتار مبارزه با علف های هرز پیش رویشی و پس رویشی انجام گرفت.
رضایی با بیان اینکه سطح پیش بینی شده کشت کلزا امسال هشت هزار هکتار است افزود: امسال منابع آبی کم تر و تامین آب برای کشت کلزا مشکل است که در صورت بارش باران و تامین منابع آبی مشکل حل خواهد شد.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال ۶۰ درصد مبارزه با علف های هرز در مزارع کلزا استان به صورت پیش رویشی مبارزه خواهد شد که کشاورزان برای تامین سم باید به فروشندگان عرضه سم مراجعه کنند.
سال گذشته سه هزار و ۵۸۳ هکتار کلزا پاییزه و ۱۴۰ هکتار کلزا بهاره در این استان کشت شد که از این میزان سطح در مجموع سه هزار و ۶۵۵ تن محصول خریداری شد که در مقایسه با سال قبل آن ۲.۵ برابر رشد داشت.
به گفته کاظمیان بیشترین محصول کلزا خریداری شده در سال زراعی جاری از مانه و سملقان و بجنورد بوده است.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح ۳۰۰ هزار هکتار مربوط به بخش زراعی است.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/iCdUqi

خبرگزاری ایرنا

برچسب های گیاهپزشکی ایران

دادستان عمومی و انقلاب زرند گفت: یک کارگاه تولید سم غیر مجاز کشاورزی در این شهرستان شناسایی و پلمب شد. سیدمهدی قویدل امروز اظهار داشت: در پی اطلاعات رسیده مبنی ...
سازمان حفظ نباتات کشور در ابلاغیه ای نسبت به توزیع و مصرف سم موش کش تحت عنوان راکومین در سطح کشور هشدار داده است. ...
تعدادی از متخصصان داخلی با هدف کاهش آلودگی‌های سموم شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی با راه اندازی یک شرکت دانش بنیان؛ اقدام به تولید سه گونه کنه شکارگر کردند. در ...
کارگاه آموزشی آشنایی با مقررات نظارت مستمر، لیبل نویسی، نظارت بر فرایند تولید و واردات و سایرموارد مربوط به حوزه آفت کشها در سازمان حفظ نباتات کشور برگزار گردید به ...