۹ فروشگاه غیرمجاز عرضه سموم کشاورزی در رودبار جنوب پلمب شد

چاپ

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان رودبار جنوب از ساماندهی فروشگاه‌های عرضه مواد شیمیایی و سموم غیرمجاز مصرفی در بخش کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این رابطه با همکاری اداره جهاد کشاورزی ۹ فروشگاه عرضه سموم غیرمجاز کشاورزی پلمب شد.

حامد عمرانی از پلمب ۹ فروشگاه غیرمجاز عرضه سموم کشاورزی در رودبار جنوب خبرداد و اظهار کرد: باتوجه به اینکه فروش سموم غیرمجاز از طریق این مراکز تاثیر مستقیم بر سلامت مصرف کنندگان داشت دادستانی به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود کرد.

این مقام قضائی اعلام کرد: پس از اخطار‌های مکرر از سوی نهاد‌های متولی (اداره جهاد کشاورزی) و عدم توجه فروشندگان به مهلت‌های قانونی جهت کسب مجوز‌های لازم، دستور پلمب این مراکز غیرمجاز صادر شد.

وی بابیان اینکه مبارزه جدی با قاچاق و فروش سموم غیرمجاز باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد، گفت: بخش کشاورزی یکی از تهدیداتی است که دشمن همواره برای آن برنامه‌ریزی دارد تا امنیت غذایی جامعه را تحت شعاع قرار دهد.

عمرانی با تأکید بر اینکه قسمتی از تهدیداتی که متوجه بخش کشاورزی قرار دارد در بخش سموم و کود نهفته است، خاطرنشان کرد: با عنایت به اهمیت و حساسیت موضوع داشتن مسئول فنی در کنار اخذ مجوز‌های لازم برای فروشگاه‌های عرضه سموم کشاورزی ضرورت دارد، اما مشاهده می‌شود تعداد زیادی از این مراکز بدون داشتن مسئول فنی در حال فعالیت هستند.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/PLQ65A