پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, فارس  »   مبارزه علیه آفت کنه گردآلود خرما در نخلستان های فارس
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ , ساعت ۱۵:۵۲

مبارزه علیه آفت کنه گردآلود خرما در نخلستان های فارس

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: باغداران در صورت مشاهده کنه گردآلود خرما، مبارزه با این آفت را با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی انجام دهند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: باغداران در صورت مشاهده کنه گردآلود خرما، مبارزه با این آفت را با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی انجام دهند.

حمید دبیری مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: آفت کنه گردآلود خرما همزمان با گرم شدن هوا فعالیت خود را آغاز می‌کند و با مکیدن شیره میوه درختان موجب لاغر شدن آن‌ها می‌شود.

او، با اشاره به اینکه نخل داران برای جلوگیری از خسارت‌های این آفت، سمپاشی نخلستان‌ها را باید به موقع انجام دهند، تصریح کرد: با مبارزه به ‌موقع با این نوع آفات، هیچ مشکلی برای نخلستان های استان به وجود نمی آید و می‌توان شاهد عملکرد مطلوب در نخلستان‌ها بود.

دبیری ادامه داد: خاک‌آلود و نامرغوب شدن میوه و قرار گرفتن یک‌لایه تار روی میوه از مهم‌ترین علائم این آفت است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس افزود: در فارس سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن خرما از ۳۰ هزار هکتار نخلستان برداشت می‌شود.

او، اضافه کرد: فارس بعد از کرمان، هرمزگان و خوزستان چهارمین استان در کشور از نظر سطح و تولید خرما بوده که در استان ۱۰۰ رقم نیز شناسایی شده است.

دبیری گفت: خرمای شاهانی، زاهدی و کبکاب بیشترین رقم سطح کشت خرما در فارس را تشکیل می‌دهد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: عمده خرمای استان فارس در شهرستان‌های جهرم، کازرون، خنج، قیر و کارزین، مهر، لامرد، فراشبند، فیروز آباد، داراب، زرین دشت و لارستان تولید می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

عملیات مبارزه با آفت نخل های خرما در سطح 350 هکتار از نخلستان های شهرستان کویری خور و بیابانک در شرق استان اصفهان انجام شد. مدیر اداره جهاد کشاورزی خور و بیابانک روز یکشنبه  گفت: آفت ...
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان هندیجان گفت: عملیات کنترل کنه گردآلود خرما در شهرستان هندیجان آغاز شد. جمشید اسلامیان در این باره اظهار کرد: به منظور کاهش خسارت وارده به محصول خرما در اثر آلودگی به آفت ...
مبارزه شیمیایی با آفت کنه گرد آلود خرما در 300 هکتار از نخلستان های شهرستان خوروبیابانک آغاز شد. مدیرجهادکشاورزی خور و بیابانک گفت: آفت کنه گردآلود خرما ازاوایل تابستان همزمان با گرم شدن هوا به نخلستان ...
مدیر جهاد کشاورزی آبادان از انجام مبارزه با کنه تارتن و کرم میوه‌خوار خرما در نخلستان‌های این شهرستان خبر داد. به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از فارس، ناجی شهیب‌زاده امروز در این باره ...
No Thoughts on مبارزه علیه آفت کنه گردآلود خرما در نخلستان های فارس

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها