یکشنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, جهان  »   موافقت شرکت بایر با پرداخت 11 میلیارد دلار خسارت در ارتباط با سرطان زایی علف کش رانداپ
۶ تیر ۱۳۹۹ , ساعت ۱۶:۰۱

موافقت شرکت بایر با پرداخت ۱۱ میلیارد دلار خسارت در ارتباط با سرطان زایی علف کش رانداپ

شرکت بایر موافقت کرده تا مبلغ نزدیک به 11 میلیارد دلار بپردازد تا هزاران پرونده شکایت علیه این شرکت به علت ادعای سرطان زایی علف کش تولیدی این شرکت مختومه شوند.

شرکت بایر موافقت کرده تا مبلغ نزدیک به ۱۱ میلیارد دلار بپردازد تا هزاران پرونده شکایت علیه این شرکت به علت ادعای سرطان زایی علف کش تولیدی این شرکت مختومه شوند.

بزرگترین تولید کننده آفت کش و بذر دنیا این مبلغ را بابت ادعاها و شکایت های فعلی و ادعاهای احتمالی در آینده می پردازد. از این مبلغ ۹/۵ میلیارد دلار برای حل و فصل شکایات فعلی و باقی مبلغ برای شکایات و ادعاهای احتمالی در آینده پرداخت خواهد شد.

به گفته شرکت بایر با پرداخت این مبلغ حدود ۷۵ درصد از شکایت ها شامل ۱۲۵ هزار مورد ادعا علیه این شرکت که علف کش مزبور موجب ایجاد سرطان لنفوم (سرطان غدد لنفاوی) شده است را حل و فصل خواهد کرد.

پرونده های شکایت در حقیقت علیه شرکت مونسانتو که تولید کننده علف کش گلایفوسیت یا رانداپ بود و در سال ۲۰۱۸ توسط بایر خریداری شد مطرح شده بودند و شرکت بایر با پرداخت این مبلغ آنها را حل و فصل می کند  

 نکته جالب آن است که این شکایات عمدتا از طرف کسانی مطرح شده است که برای مصارف خانگی یا شهری از علف کش مزبور استفاده کرده اند و درصد بسیار کوچکی از مشتریان و مصرف کنندگان علف کش را تشکیل می دهند.

کشاورزان بزرگترین مصرف کنندگان علف کش رانداپ هستند و شرکت تولیدکننده همواره بر ایمن و بی خطر بودن گلایفوسیت که ماده اصلی به کار رفته در علف کش رانداپ است برای مصرف کنندگان تاکید کرده است.

.

توجه: برای اخبار و مطالب در موضوعات مشابه روی قسمت “برچسب ها” در پایین صفحه کلیک کنید

مطالب مرتبط

دانشمندان چینی در آخرین تحقیقاتشان موفق به توسعه یک برنامه هوشمند برای شناسایی آفات محصولات کشاورزی شده‌اند. حتی برای کشاورزان کارآزموده نیز تشخیص انواع آفات کشاورزی و انتخاب آفت کش‌های مناسب برای کشتن آنها، دشوار است. اکنون ...
افشین صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اینکه در کرمانشاه زمینه کشت محصولات تراریخته از جمله برنج و پنبه وجود ندارد بنابراین هیچ کدام از گونه‌های تراریخته در ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها