جمعه, ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   تولید غده عاری از ویروس ‌سیب‌زمینی در ‌پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی‌‌
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۸:۴۳

تولید غده عاری از ویروس ‌سیب‌زمینی در ‌پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی‌‌

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور گفت: تولید غده عاری از ویروس ارقام مختلف سیب‌زمینی یکی از دستاوردهای پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی است که کشور را از واردات بذر سیب ‌زمینی بی‌نیاز کرد.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور گفت: تولید غده عاری از ویروس ارقام مختلف سیب‌زمینی یکی از دستاوردهای پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی است که کشور را از واردات بذر سیب ‌زمینی بی‌نیاز کرد.

نیره‌ اعظم خوش‌خلق سیما صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور در رشت اظهار داشت: پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی از سال ۷۲ در شهر کرج افتتاح شد.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور با بیان اینکه پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال کشور در سال ۸۲ به بهره‌برداری رسید عنوان داشت: هزینه افتتاح این پژوهشکده ۳ میلیارد تومان بود.

خوش‌خلق سیما با اعلام اینکه پژوهکشده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال کشور دارای ۳ آزمایشگاه بزرگ است خاطرنشان کرد: امیدواریم این آزمایشگاه به دست جوانان نخبه سپرده شود.

وی انجام پژوهش در حوزه مقابله با چالش‌های بخش کشاورزی، تلاش برای ارتقاء امنیت غذایی جامعه و تولید دانش به منظور ثروت آفرینی را بخشی از اهداف کاری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور دانست و گفت: این پژوهشکده موظف است تا نقش موثری را در صادرات ۳ درصدی ناخالصی کشور ایفا کند.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور با تاکید بر لزوم استفاده از نیروهای جوان و کارآمد تصریح کرد: امروز باید تلاش کنیم تا به اعتبارات دولت وابسته نباشیم و با استفاده از توان علمی اعتبارات مورد نیاز را تامین کنیم.

خوش‌خلق سیما تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان را بخشی از فعالیت‌های پژوهشکده کشاورزی کشور دانست و اعلام کرد: ایجاد انضباط مالی و شفاف‌سازی اقدامات باید در دستور کار مسئولان این پژوهشکده تحقیقاتی باشد.

وی حفظ محیط‌زیست، حفظ ذخایر طبیعی و افزایش سلامت غذایی را بخشی از اهداف کاری پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور دانست و ابراز داشت: تولید فراورده‌های باارزش از ریزجلبک‌ها یکی از پروژه‌هایی است که در حال حاضر در حال اجرا است.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور با اعلام اینکه پروژه‌های تحقیقاتی پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور باید خروجی مطلوب و باارزشی داشته باشد تصریح کرد: امروز باید تلاش کنیم تا جایگاه بین‌المللی مناسبی را در حوزه پژوهش کسب کنیم.

خوش‌خلق سیما با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از توان بخش خصوصی در راستای اجرای طرح‌های پژوهشی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا خروجی پروژه‌های پژوهشی ما به تولید ختم شود.

وی با تاکید بر لزوم سهیم بودن حوزه بیوتکنولوژی در زمینه تولید ناخالصی کشور تصریح کرد: تولید غده عاری از ویروس ارقام مختلف سیب‌زمینی یکی از دستاوردهای پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی است که کشور را از واردات بذر سیب ‌زمینی بی‌نیاز کرد.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور با اعلام اینکه بذر پنبه تراریخته وارد کشور شده است که به دنبال کسب مجوز برای توزیع آن هستیم گفت: این بذر تنها یکبار سمپاشی می‌شود و بازدهی محصول آن بیشتر است که سبب افزایش درآمد کشاورزان می‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/bPXuCc

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

دکتر بهزاد قره یاضی بنیانگذار و عضو هیات علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران و رئیس انجمن ایمنی زیستی صبح امروز بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت. دکتر قره یاضی ...
دروه تخصصی بیوتکنولوژی کشاورزی به عنوان یکی از دوره های عالی مدرسه ملی زیست فناوری ایران، در سطح پیشرفته و به صورت مجازی توسط انستیتو پاستور ایران (برگزارکننده علمی) برگزار می شود....
جلسه شورای ملی ایمنی زیستی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. در جلسه شورای ملی ایمنی زیستی، معاون اول رئیس جمهور بر اهمیت ...
دانش فنی تولید محرک رشد قارچ خوراکی که حاصل تحقیقات عضو هیات علمی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی است، طی قراردادی به یکی از بزرگترین واحدهای تولید بذر قارچ کشور منتقل شد....
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها