یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, جهان  »   تجهیزات 5G هواوی به کمک کشاورزان برزیلی می آید
۱۶ آذر ۱۳۹۹ , ساعت ۱۰:۰۹

تجهیزات ۵G هواوی به کمک کشاورزان برزیلی می آید

یکی از ایالت های کشاورزی برزیل به منظور افزایش بهره وری محصولات خود و کاهش هزینه های مربوط به مبارزه با آفات و بیماریها، از تجهیزات 5G (نسل پنجم) شرکت هواوی استفاده می کند.

یکی از ایالت های کشاورزی برزیل به منظور افزایش بهره وری محصولات خود و کاهش هزینه های مربوط به مبارزه با آفات و بیماریها، از تجهیزات ۵G (نسل پنجم) شرکت هواوی استفاده می کند.

ایالت گوییاس اوایل هفته جاری از پروژه آزمایشی جدید خود برای افزایش بهره وری محصولات کشاورزی رونمایی کرد. این پروژه با اقدامات موثر و سریع در مقابل بیماریها و آفات که به وسیله فناوری ۵G   متعلق به کمپانی هواوی پشتیبانی می شود، همراه است.

فناوری ۵G  به کشاورزان کمک می کند تا با استفاده از مجموعه ای از اطلاعات جمع آوری شده توسط سیستم سنسورها یا حسگرها، تولید محصولات خود را بهبود بخشیده و بهره وری را افزایش دهند.

سیستم جدید برای نخستین بار توسط کشاورزان در مزارع سویا مورد آزمایش قرار گرفته است و پیاده سازی آن در مزارع سویا، نتایج مطلوبی را به دنبال داشته است.

طبق گفته رییس بخش بازاریابی هواوی در برزیل، این حسگرها در زمین زراعی و حتی روی پهپاد ها نصب می شوند و داده های لحظه ای و دقیق را درباره رطوبت و وضعیت آب و هوا و آفات و بیماری ها را در اختیار کشاورزان قرار می دهد. پردازش فوری داده ها باعث می شود تا اطلاعات ارزشمند و مفید تنها در طی یک ساعت در دسترس کشاورزان قرار گیرد، حال آنکه طی یک پروسه معمولی، جمع آوری این گونه اطلاعات ممکن است حداقل سه روز به طول بیانجامد.

در مجموع تجهیزات ۵G هواوی به کشاورزان کمک می کند تا با سرعت بیشتری، اقدامات لازم را جهت حذف آفات و تهدیدهای بالقوه  (محیطی و زیستی) علیه محصولات زراعتی خود انجام دهند و به این ترتیب موجب افزایش بهره وری و کاهش هزینه های مربوط به دفع آفات و مصرف آفت کش ها می شود.

مطالب مرتبط

بزرگترین فاجعه صنعتی جهان شاید حادثه نشت گاز سمی در کارخانه شرکت آمریکایی یونین کارباید (Union Carbide) در شهر بوپال مرکز ایالت مادیاپرادش هند است که در شب ۳ ...
یادداشت منتشر شده توسط سازمان حفظ نباتات کشور به مناسبت روز جهانی بدون سم: روز سوم دسامبر برابر با 13 آذر به یاد فاجعه شیمیایی 1984 بوپال هند و به ...
شرکت بایر موافقت کرده تا مبلغ نزدیک به 11 میلیارد دلار بپردازد تا هزاران پرونده شکایت علیه این شرکت به علت ادعای سرطان زایی علف کش تولیدی این شرکت مختومه شوند....
دانشمندان چینی در آخرین تحقیقاتشان موفق به توسعه یک برنامه هوشمند برای شناسایی آفات محصولات کشاورزی شده‌اند. حتی برای کشاورزان کارآزموده نیز تشخیص انواع آفات کشاورزی و انتخاب آفت کش‌های مناسب برای کشتن آنها، دشوار است. اکنون ...
No Thoughts on تجهیزات ۵G هواوی به کمک کشاورزان برزیلی می آید

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها