یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, البرز  »   رونمایی از 7 فروند پهپاد خدمات کشاورزی در البرز
۴ دی ۱۳۹۹ , ساعت ۱۰:۳۴

رونمایی از ۷ فروند پهپاد خدمات کشاورزی در البرز

روز چهارشنبه در آیینی با حضور مسوولان کشوری و استانی در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت استان البرز هفت فروند پهپاد برای ارائه خدمات کشاورزی رونمایی شد و هفت گروه از جوانان مددجوی کمیته امداد پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، با این پهپاد‌های سمپاش کشاورزی، وارد بازار کار شدند.

روز چهارشنبه در آیینی با حضور مسوولان کشوری و استانی در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت استان البرز هفت فروند پهپاد برای ارائه خدمات کشاورزی رونمایی شد و هفت گروه از جوانان مددجوی کمیته امداد پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، با این پهپاد‌های سمپاش کشاورزی، وارد بازار کار شدند.

کامبیز عباسی رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم  گفت: توسعه مکانیزاسیون و به کارگیری فناوری در فرایند تولید محصولات کشاورزی از اولویت های اساسی وزارت جهاد کشاورزی بوده که طی ۲ سال گذشته پهپادهای  مناسب کشاورزی تولید داخل کشور شناسایی و در بخش های مختلف کشاورزی از جمله سمپاشی مزارع استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۲ شرکت فعال در عرضه تولید پهپادهای کشاورزی در کشور شناسایی و در سایت مرکز توسعه مکانیزاسیون ثبت شده اند، اظهار داشت: بیش از ۶۲ مدل پهپاد کشاورزی در کشور عرضه می شود که سه شرکت دانش بنیان این پهپادها را بومی سازی کرده اند.

عباسی افزود: به دنبال این هستیم که دانش بومی سازی این پهپادها را تسری بدهیم و بخش عمده ای از فعالیت های بخش کشاورزی مانند سمپاشی مزارع، محلول پاشی، احیا مراتع و پایش مراتع با استفاده از این فناوری انجام شود.

گفتنی است، این پهپادها قابلیت هایی چون سم پاشی، مبارزه با آفات، محلول پاشی، بذرپاشی، کودپاشی، گرده افشانی، مه پاشی گرم، تغذیه آبزیان، طیف سنجی و مساحت سنجی دقیق دارند. پرواز سریع و دقیق، تجهیز به رادار و پرواز با نقشه از دیگر ویژگی های این پهپادهای کشاورزی است.
از دیگر مزیت های این پهپادها این است که ۳۰ برابر آب را در سم پاشی صرفه‌جویی می‌کند و بدون خطای انسانی با رایانه و موقعیت یاب (جی‌پی‌اس) پرواز کرده و در مزارع صعب‌العبور هم به راحتی قابل استفاده هستند.

این پهپاد های کشاورزی هر ۱۰ دقیقه یک هکتار زمین را سمپاشی می کنند و قابلیت پرواز در شب را نیز دارند.

مطالب مرتبط

پشتیبانی تحقیقاتی آزمایشگاه های مستقر در  دانشگاه شریف و تعامل با پژوهشکده های کشاورزی، در یک شرکت مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه شریف منجر به خلاقیت هایی در رفع نیاز ...
نخستین بار در کشور، طرح بذر پاشی با پهپاد با هدف بیابان زدایی در ۶۳۰ هکتار از اراضی تفت و میبد در استان یزد آغازشد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، فرماندار ...
یکی از ایالت های کشاورزی برزیل به منظور افزایش بهره وری محصولات خود و کاهش هزینه های مربوط به مبارزه با آفات و بیماریها، از تجهیزات 5G (نسل پنجم) شرکت هواوی استفاده می ...
ظرفیت کاربرد پهپاد در بخش کشاورزی با وجود حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون هکتار اراضی مناسب و مسطح بزرگتر از ظرفیت پهباد در حوزه های نظامی و امنیتی کشور است....
No Thoughts on رونمایی از ۷ فروند پهپاد خدمات کشاورزی در البرز

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها