چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, گزارش های ویدئویی, مازندران  »   حیاط خلوت مگس میوه مدیترانه‌ای کجاست؟+ فیلم
۴ دی ۱۳۹۹ , ساعت ۱۳:۰۶

حیاط خلوت مگس میوه مدیترانه‌ای کجاست؟+ فیلم

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم برداشت مرکبات باقیمانده روی درختان را برای پیشگیری از خسارت و کاهش جمعیت مگس میوه مدیترانه‌ای تاکید کرد.

عبدالرحمن زاغی گفت: با بیان اینکه یکی از میزبان‌های مهم مگس میوه در اوایل فصل بهار، میوه‌های نارنج و مرکبات باقیمانده بر روی درختان از سال قبل است گفت: این میوه‌ها به عنوان پل ارتباطی میزبانی، سبب جلب مگس میوه و آلودگی در باغ می‌شود.

زاغی افزود: در باغاتی که میوه‌های نارنج و پرتقال قبل از بهار برداشت نشدند، آلودگی در باغات بالا بوده و در نسل‌های بعدی منجر به خسارت روی هلو و شلیل میانرس و دیرس و حتی نارنگی ژاپنی می‌شوند.

او به باغداران توصیه کرد برای انجام مبارزه زراعی در فصل سرما نسبت به پابیل کردن سایه انداز درختان از اواسط بهمن تا اواخر اسفند ماه، رعایت بهداشت عمومی کف باغ شامل جمع آوری همه میوه‌های ریخته شده پای درختان و دفن آنها در عمق ۵۰سانتی متری خاک و مدیریت علف‌های هرز سطح باغات اقدام کنند.

مگس میوه مدیترانه ای، حشره ۴میلی متری، با خسارتی میلیاردی، میهمان ناخوانده آفریقایی که ۵۰سال قبل وارد کشور شد و بر سفره باغ‌های مازندران، فارس، کرمانشاه، گلستان، گیلان و زنجان جا خوش کرده است.

مطالب مرتبط

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها