چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
»   آذربایجان غربی, اخبار, اخبار ایران, استان ها  »   ۵ پست قرنطینه‌ای نهال در آذربایجان غربی دایر شد
۴ دی ۱۳۹۹ , ساعت ۱۶:۲۶

۵ پست قرنطینه‌ای نهال در آذربایجان غربی دایر شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در راستای قرنطینه داخلی۵ پست قرنطینه ای در زمان جابجایی نهال در خروجی های استان دایر شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اکبر کرامتی با اشاره به صدور نهال از استان افزود: در راستای قرنطینه داخلی ۵ پست قرنطینه ای در زمان جابجایی نهال در خروجی های استان نسبت به بررسی مدارک سلامت نهال و جلوگیری از ورود و خروج نهال غیرمجاز و آلوده ایجاد شده است.
وی از صدور سه میلیون و ۱۵۰ هزار اصله نهال در طول ۹ ماهه امسال خبر داد و اظهارکرد: همچنین در این مدت یک میلیون و ۴۶۰ اصله نهال نیز وارد استان شده است.

کرامتی عنوان کرد: همچنین در مراحل تولید، تکثیر نهال نظارت های مستمر با همکاری آزمایشگاه های تشخیص آفات و بیماری های (کلینیک گیاه پزشکی) بخش غیردولتی صورت گرفته که در نهایت باعث تایید بیش از ۴۰ نهالستان و دو واحد کشت بافت شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: نصب انواع تله های فرمونی، نوری، رنگی به ویژه برای رصد آفت کرم، سرخ و کرم سرخ ثانویه، پنبه، کرم خاردار، کرم برگ خوار پاییزه، مگس میوه، مدیترانه ای و… صورت می گیرد.

وی با اشاره به عمده سیاست ها و برنامه های آتی سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان حفظ نباتات در حوزه قرنطینه نباتی گفت: توانمند سازی علمی و اجرایی کارشناسان بخش دولتی و خصوصی، تجهیز آزمایشگاه های قرنطینه و آزمایشگاه های همکار با امکانات و تکنولوژی روز، کاهش زمان ارائه خدمات به فعالان بخش اقتصاد کشاورزی، و نهال کاران، رعایت مقررات و دستورالعمل های ابلاغی در قالب پدافند زیستی و پدافند غیرعامل از اهم این سیاست ها است.

مطالب مرتبط

پلمپ قرنطینه ای محموله های گیاهی صادراتی در استان ها با هدف تسهیل و تسریع صادرات در سال جهش تولید توسط سازمان حفظ نباتات کشور راه اندازی شد. به گزارش ...
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از ابتدای سال تاکنون با وجود مشکلات متعدد و بیماری کووید ۱۹، میزان ۴۸۷ هزار و ۲۳۹ تن محصول کشاورزی صادراتی و ۴۶۶ هزار و ۵۱۷ تن ...
سرپرست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: با قاچاق محصولات کشاورزی به کشور باید جدی تر برخورد شود. محمد علی طهماسبی با بیان اینکه قاچاق آفتی است که ...
مدیرکل دفتر قرنطینه سازمان حفظ نباتات کشور از اقدام برای صدور گواهی بهداشت عاری بودن مبدا تولید از آفات و بیماری ها به منظور صادرات و راه اندازی پست های جدید قرنطینه در ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها