جمعه, ۲۶ دی ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   مبارزه شيميايی با حلزون در 200 هکتار از مزارع گندم و کلزا قائم شهر
۱۸ دی ۱۳۹۹ , ساعت ۱۵:۱۲

مبارزه شیمیایی با حلزون در ۲۰۰ هکتار از مزارع گندم و کلزا قائم شهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر از مبارزه شیمیایی با حلزون و راب در ۲۰۰ هکتار از مزارع گندم و کلزا این شهرستان خبر داد.

مجید جعفری اظهار کرد: یکی از آفات مهم و عمومی در مزارع کلزا و گندم، نرم تنان زیان آور کشاورزی در کشت پاییزه است که در صورت عدم مبارزه و کنترل به موقع، موجب بروز خسارت جبران ناپذیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه راب ها با تغذیه از جوانه های اولیه در مزارع می توانند کشت را نابود کند، تصریح کرد: ممکن است این خسارت با عارضه عدم جوانه زنی اشتباه گرفته شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: با مراقبت های بعد از جوانه زنی زراعت های پاییزه بر اساس بررسی های کارشناسی، باید با سموم موثر در حاشیه مزارع آلوده مبارزه و از خسارت آن جلوگیری کرد.

جعفری تصریح کرد: در صورت وقوع بارندگی های پی درپی در این ایام، نیاز به تکرار مبارزه نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۹ ماهه اول امسال، مبارزه شیمیایی با راب و حلزون در ۲۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو در این شهرستان انجام شد، گفت: مبارزه با این آفات در ۵۰ هکتار از مزارع گندم و ۱۵۰ هکتار از مزارع کلزا این شهرستان صورت گرفت.

مطالب مرتبط

عضو هیات علمی بخش تحقیقات جانورشناسی کشاورزی موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور با اشاره به اینکه استفاده از عصاره‌های گیاهان دارویی، روشی جذاب برای مبارزه با آفات گیاهی به شمار می‌رود، گفت: این مهم ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران در مورد راهکارهای مبارزه با آفت برگخوارها در مزارع کلزا گفت: با حذف علف های هرز حاشیه مزارع در صورت مشاهده نخستین علائم خسارت لاروهای سنین ...
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: کک‌های نباتی، لیسک و حلزون و کرم‌های برگ‌خوار از آفات اول فصل کلزا است که کشاورزان باید نسبت به پیشگیری از آن اقدام کنند. عبدالرحمن زاغی طی گفت‌وگویی درباره ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها