جمعه, ۲۶ دی ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمان  »   سه دستگاه دیتالاگر در جنوب کرمان نصب شد
۲۰ دی ۱۳۹۹ , ساعت ۱۱:۰۹

سه دستگاه دیتالاگر در جنوب کرمان نصب شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از نصب سه دستگاه "دیتالاگر" برای ثبت داده‌های هواشناسی و اجرای پروژه‌های پیش‌آگاهی کشاورزی در این منطقه خبر داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از نصب سه دستگاه “دیتالاگر” برای ثبت داده‌های هواشناسی و اجرای پروژه‌های پیش‌آگاهی کشاورزی در این منطقه خبر داد.

سعید برخوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا راه‌اندازی این دستگاه‌ها را در شهرستان‌های رودبار جنوب، بخش ساردوئیه جیرفت و عنبرآباد اعلام کرد.

وی با بیان اینکه نصب این دستگاه‌ها موجب دسترسی آسان‌تر کارشناسان به داده‌های هواشناسی می‌شود، گفت: دستگاه «دیتالاگر» در اهداف مختلفی مانند اخطار سرمازدگی و مدل‌های پیش آگاهی کاربرد دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان ادامه داد: این دستگاه به منظور خدمت رسانی به کشاورزان در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی و همچنین کاهش مصرف سموم، موثر خواهد بود.

وی به نصب دستگاه دیتالاگر در رودبار جنوب اشاره کرد و گفت: با نصب این دستگاه در شهرستان رودبار جنوب داده‌های مورد نیاز طرح لکه موجی گوجه فرنگی ثبت تا جهت ارائه مدل پیش آگاهی بیماری ارائه شود.

برخوری افزود: در راستای اجرای طرح‌های پیش آگاهی «کرم سیب و لکه موجی گوجه فرنگی» و لزوم نصب دیتالاگر جهت ثبت داده های هواشناسی یک دستگاه تری‌لاگر در فروردین‌ماه امسال در موقعیت سایت اجرای طرح (بخش ساردوئیه) نصب و داده‌های مورد نظر برداشت شد.

وی ادامه داد: همچنین یک دستگاه دیتالاگر ثابت در حوزه شهرستان عنبرآباد در سال گذشته برای برداشت داده‌های مورد نیاز نصب شده است.

یکی از مزایای مهم استفاده از دیتالاگرها قابلیت جمع آوری ۲۴ ساعته اطلاعات است. دیتالاگرها معمولاً به محض فعال سازی بدون مراقبت رها شده تا در طول دوره دیده‌بانی اطلاعات را ذخیره کند. این قابلیت اجازه می‌دهد تا تصویری جامع و دقیق از شرایط محیط تحت نظر مانند دمای هوا یا رطوبت به دست آید.

سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، رودبار، کهنوج، قلعه گنج، فاریاب و منوجان را تحت پوشش دارد.

مطالب مرتبط

مدیرحفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان از اجرای سه طرح پیش آگاهی کرم سیب، کرم خراط و چوب خوارهای خرما در این منطقه خبر داد. مجید فرخی روز یکشنبه در ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم برداشت نارنج برای پيشگيری از خسارت و كاهش جمعيت مگس ميوه مديترانه ای و مديريت مطلوب آفت در سال آتی تاکید کرد....
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 170 ایستگاه پیش‌آگاهی برای رصد آفات در استان فعالیت خواهند کرد. محمدفرید سپری ظهر امروز در نخستین کارگروه تخصصی خشکسالی، ...
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر ضرورت مبارزه با بیماری های لکه برگی و فوزاریوم خوشه گندم تاکید کرد. عبدالرحمن زاغی گفت : در بازدیدهای میدانی کارشناسان جهاد کشاورزی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها