جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   برگزاری اولين گردهمایی کریدور توسعه فناوریهای آفتکش های بیولوژیک و غیر شیمیایی
۶ بهمن ۱۳۹۹ , ساعت ۱۰:۵۹

برگزاری اولین گردهمایی کریدور توسعه فناوریهای آفتکش های بیولوژیک و غیر شیمیایی

اولین گردهمایی کریدور توسعه فناوریهای آفتکش های بیولوژیک و غیر شیمیایی به صورت ویدیو کنفرانس در سازمان حفظ نباتات برگزار شد.

این گردهمایی با حضور اساتید، محققان، متخصصان، مسئولان اجرایی ، انجمن ها، شرکت ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی به صورت حضوری و ویدیو کنفرانس در روز یکشنبه ۵ بهمن ماه در سازمان حفظ نباتات برگزار شد

به دنبال دو مرحله فراخوان عمومی سازمان حفظ نباتات در راستای توسعه فناوریهای نوین آفتکش های بیولوژیک و غیر شیمیایی ۲۲ عنوان موضوع و طرح در زمینه فناوری های تولید آفتکش های بیولوژیک و غیرشیمیایی به این سازمان ارسال شد.

در این جلسه دکتر لطیفیان معاون کنترل آفات سازمان، ضمن تبیین مسیر توسعه آفتکش های بیولوژیک و غیرشیمیایی کشور و اهداف این گردهمایی مهم، تشکیل شبکه های ارتباطی و هم افزایی و هم اندیشی در بین تمامی حوزه های پژوهشی، علمی، آموزشی، ترویجی و اجرایی کشور را موجب تسریع و تحول در زمینه توسعه فناوری های تولیدآفتکش های بیولوژیک و غیرشیمیایی دانست و تاکید کرد که توسعه دانش و فناوری این قبیل از آفتکش ها و نهادینه شدن ان در کشور باعث عدم وابستگی کشور در این حوزه خواهد شد.

دکتر امینی نماینده حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در ادامه گردهمایی به تبیین شیوه های حمایت از فناوری های نوین و شرکت های دانش بنیان در زمینه آفتکش ها اشاره داشته و گفت: تاکنون یازده طرح از بیش از ۴۰ طرح ارسالی در زمینه آفتکش ها برای حمایت مورد تأیید قرار گرفته که ۹ طرح مربوط به آفتکش های بیولوژیک و غیرشیمیایی می باشد.

در ادامه گردهمایی، طرح ها با ارایه مجریان در حضور اساتید، محققان، متخصصان، مسئولان اجرایی، انجمنها، شرکتها و سرمایه گذاران بخش خصوصی مورد ارزیابی واقع و وضعیت و چگونگی ادامه مسیر برای بهره برداری بهینه از آنها مشخص شد.

مطالب مرتبط

حوزه کشاورزی به عنوان بخش اصلی در تأمین اقلام اساسی سبد مصرفی خانوار‌ها اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد هر کشوری دارد؛ یکی از برنامه‌های مهم اقتصادی کشورها، سرمایه‌گذاری در این حوزه است به گونه‌ای ...
نام نشریه: دستورالعمل كنترل بيولوژيک آفات مهم محصولات زراعی و باغی تهیه و تدوین کننده: گروه توسعه كاربرد عوامل بيولوژيک، سازمان حفظ نباتات کشور...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها