سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, سیستان و بلوچستان  »   افتتاح مركز قرنطینه گیاهی میرجاوه + فیلم
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ , ساعت ۱۵:۴۱

افتتاح مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه + فیلم

مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه امروز یکشنبه با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور به بهره‌برداری رسید.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور در این مراسم اظهارداشت: مرکز قرنطینه میرجاوه از فعال‌ترین مراکز قرنطینه‌ای کشور است به طوریکه ١٨ درصد صادرات محصولات کشاورزی و از لحاظ وزنی حدود ٧٠٠ هزار تن از این منطقه انجام می‌شود.
کیخسرو چنگلوایی افزود: بزودی ظرفیت این مرکز به ٢ میلیون تن افزایش می‌یابد و برای دستیابی به این مهم از سوی سازمان حفظ نباتات کشور پشتیبانی لازم انجام خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان نیز در این مراسم گفت: ساختمان مرکز قرنطینه گیاهی شهرستان مرزی میرجاوه با اعتباری بیش‌از ١۴ میلیارد ریال در زمینی به مساحت یکهزار مترمربع و زیربنای ۲۵۰ متر مربع در ۲ طبقه ساخته شده است.

امان الله طوقی افزود: با توجه به اهمیت مرز میرجاوه در مبادلات تجاری و ترانزیت محصولات کشاورزی و نیاز به گسترش فضای اداری و استقرار نیروی بیشتر با همکاری سازمان حفظ نباتات کشور ساخت ساختمان جدید مرکز قرنطینه گیاهی این شهرستان مرزی در دستور کار قرار گرفت.

وی اذعان داشت: با راه اندازی این مرکز نظارت بر صادرات، واردات و ترانزیت محصولات کشاورزی به بیش از٢ میلیون تن افزایش خواهد یافت و با توجه به فعالیت کلینیک قرنطینه ای در این مرز امکان ۲۴ ساعته کردن مرکز قرنطینه نیز می باشد.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی این مرکز نظارت بر صادرات، واردات و ترانزیت محصولات کشاورزی به بیش‌از٢ میلیون تن افزایش خواهد یافت و با توجه به فعالیت کلینیک قرنطینه‌ای در این مرز امکان ۲۴ ساعته کردن مرکز قرنطینه نیز است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای امسال تاکنون نظارت بر واردات، صادرات و ترانزیت ١٩١ هزار تن انواع محصولات کشاورزی توسط مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه انجام شده است.

در مراسم افتتاح مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان و معاونین و مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان، فرماندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان حضور داشتند.

.

مطالب مرتبط

وزارت کشاورزی جمهوری قزاقستان به سرویس فدرال نظارت بر امور دامپزشکی و بهداشت گیاهی روسیه در ارتباط با ممنوعیت وارد گوجه فرنگی از کشور آذربایجان به این کشور به علت وجود آلودگی به ...
معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور ضمن تاکید براینکه شرایط قرنطینه ای ایران فقط برای واردات چوب فنی و استاندارد است، گفت: افزایش واردات چوب، مخاطرات ورود آفات جدید به ...
سرویس نظارت بر بهداشت گیاهی و دامی فدرال روسیه روز گذشته اعلام کرد که به طور موقت واردات گوجه فرنگی از ایران را به دلیل کشف آلودگی گوجه فرنگی به ویروس موزاییک توتون ...
وبینار علمی-پژوهشی با موضوع "موانع غیر تعرفه ای در صادرات محصولات کشاورزی؛ با تاکید بر حداکثر میزان مجاز باقیمانده ها (MRLs)، بهداشت گیاهی (SPS) و سلامت (Food safety) محصولات کشاورزی" توسط دکتر محمدکاظم ...
No Thoughts on افتتاح مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها