جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, سیستان و بلوچستان  »   افتتاح مركز قرنطینه گیاهی میرجاوه + فیلم
۱۲ بهمن ۱۳۹۹ , ساعت ۱۵:۴۱

افتتاح مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه + فیلم

مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه امروز یکشنبه با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور به بهره‌برداری رسید.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور در این مراسم اظهارداشت: مرکز قرنطینه میرجاوه از فعال‌ترین مراکز قرنطینه‌ای کشور است به طوریکه ١٨ درصد صادرات محصولات کشاورزی و از لحاظ وزنی حدود ٧٠٠ هزار تن از این منطقه انجام می‌شود.
کیخسرو چنگلوایی افزود: بزودی ظرفیت این مرکز به ٢ میلیون تن افزایش می‌یابد و برای دستیابی به این مهم از سوی سازمان حفظ نباتات کشور پشتیبانی لازم انجام خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان نیز در این مراسم گفت: ساختمان مرکز قرنطینه گیاهی شهرستان مرزی میرجاوه با اعتباری بیش‌از ١۴ میلیارد ریال در زمینی به مساحت یکهزار مترمربع و زیربنای ۲۵۰ متر مربع در ۲ طبقه ساخته شده است.

امان الله طوقی افزود: با توجه به اهمیت مرز میرجاوه در مبادلات تجاری و ترانزیت محصولات کشاورزی و نیاز به گسترش فضای اداری و استقرار نیروی بیشتر با همکاری سازمان حفظ نباتات کشور ساخت ساختمان جدید مرکز قرنطینه گیاهی این شهرستان مرزی در دستور کار قرار گرفت.

وی اذعان داشت: با راه اندازی این مرکز نظارت بر صادرات، واردات و ترانزیت محصولات کشاورزی به بیش از٢ میلیون تن افزایش خواهد یافت و با توجه به فعالیت کلینیک قرنطینه ای در این مرز امکان ۲۴ ساعته کردن مرکز قرنطینه نیز می باشد.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی این مرکز نظارت بر صادرات، واردات و ترانزیت محصولات کشاورزی به بیش‌از٢ میلیون تن افزایش خواهد یافت و با توجه به فعالیت کلینیک قرنطینه‌ای در این مرز امکان ۲۴ ساعته کردن مرکز قرنطینه نیز است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای امسال تاکنون نظارت بر واردات، صادرات و ترانزیت ١٩١ هزار تن انواع محصولات کشاورزی توسط مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه انجام شده است.

در مراسم افتتاح مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان و معاونین و مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان، فرماندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان حضور داشتند.

.

مطالب مرتبط

مسئولیت اصلی سازمان حفظ نباتات سیاست­گذاری، برنامه ­ریزی، هدایت و نظارت بر اجرای برنامه ­های حفظ گیاهان و محصولات کشاورزی در مقابل عوامل خسارت زای گیاهی می ­باشد. این سازمان ...
معاون سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: در سال زراعی جاری از ۱۵۳۵ نفر نخل آلوده به آفت وارداتی سوسک سرخرطومی خرما در چهار استان کشور، ۱۴۰۴ نفر نخل با انجام مبارزه تیمار ...
وزارت کشاورزی جمهوری قزاقستان به سرویس فدرال نظارت بر امور دامپزشکی و بهداشت گیاهی روسیه در ارتباط با ممنوعیت وارد گوجه فرنگی از کشور آذربایجان به این کشور به علت وجود آلودگی به ...
معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور ضمن تاکید براینکه شرایط قرنطینه ای ایران فقط برای واردات چوب فنی و استاندارد است، گفت: افزایش واردات چوب، مخاطرات ورود آفات جدید به ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها