سه شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خراسان شمالی  »   نگرانی از عدم تمایل کشاورزان خراسان شمالی برای مبارزه با آفات و علف های هرز
۲۷ بهمن ۱۳۹۹ , ساعت ۱۶:۱۲

نگرانی از عدم تمایل کشاورزان خراسان شمالی برای مبارزه با آفات و علف های هرز

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از وجود نگرانی برای عدم تمایل کشاورزان این استان برای مبارزه با آفات و علف های هرز خبر داد.

رضایی گفت: برای مبارزه با علف هرز نیاز به سمپاشی وجود دارد اما قیمت سموم نسبت به سال گذشته سه تا چهار برابر شده و توان کشاورزان استان برای خرید سموم پایین است.

وی تاکیدکرد: به علت گرمای هوا و کاهش بارندگی در حال حاضر رشد علف های هرز نسبت به گندم و جو پیشی گرفته است و باید کشاورزان برای به حداقل رساندن خسارت ها، مبارزه به موقع داشته باشند.

رضایی افزود: از سوی دیگر اعتبار سال مالی جاری برای مبارزه با آفت ها به این حوزه رقم ۱.۳ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال گذشته نیز همین عدد بوده است. قیمت سموم و آفت کش ها هم نسبت به سال گذشته سه تا چهار برابر شده و این رقم کفاف نیازها را نمی دهد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن از ۱.۳ میلیارد تومان ذکر شده در سال جاری تاکنون یک سوم پرداخت شده و یک سوم آن باقی مانده است.

وی بیان کرد: اعتبار مورد نیاز برای مبارزه با آفات در شهرستان های بجنورد، شیروان و فاروج از محل اعتبارات نفت است که در سال جاری یک ریال اختصاص نیافته است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها