جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   آذربایجان شرقی, اخبار, اخبار ایران, استان ها  »   فعالیت ۵۰۰ داروخانه گیاه پزشکی در آذربایجان ‌شرقی
۵ اسفند ۱۳۹۹ , ساعت ۱۳:۴۰

فعالیت ۵۰۰ داروخانه گیاه پزشکی در آذربایجان ‌شرقی

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی ۷۰ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان خبر داد و گفت: ۵۰۰ داروخانه گیاه پزشکی در آذربایجان‌شرقی فعال است.

شهرام شفیعی اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی از سال ۱۳۸۰ با مصوبه مجلس و تائید شورای نگهبان در تهران و مراکز استان‌ها با برگزاری انتخابات هیات مدیره به‌صورت شورای نظام مهندسی شکل گرفت که در سطح استان ۱۱ نفر و در سطح کشور ۱۵ نفر عضو دارد.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی کشاورزی یک سازمان غیردولتی و دارای استقلال مالی است که در استان حدود ۱۵ هزار نفر عضو حقیقی و ۶۰۰ نفر عضو حقوقی دارد، افزود: اعضا گریدبندی شده و به هر فرد پروانه اشتغال صادر می‌شود و این گریدبندی قابل قبول در دستگاه‌‎های حقیقی و حقوقی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی ۷۰ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان خبر داد و متذکر شد: از این تعداد هفت مرکز در تبریز مستقر است و قصد داریم این مراکز را به ۲۰۰ واحد افزایش دهیم تا در هر دهستان استان یک مرکز را ‌مستقر باشد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی تعدادی از تشکل‌های کشاورزی را قانونی کرد و شرکت‌ها به بخش‌های تخصصی مختلف تفکیک، قانونمند و صاحب پروانه اشتغال شدند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی علاوه بر گریدبندی مراکز و شرکت‌ها، وظایف تصدی‌گری محوله تعدادی از دستگاه‌های دولتی را نیز انجام می‌دهد و برای صدور پروانه فعالیت واحدهای تولیدی نیازی به مراجعه به سازمان جهادکشاورزی نیست.

وی افزود: متقاضیان صدور پروانه می‌توانند درخواست خود را به‌طور مستقیم به دفاتر سازمان نظام مهندسی در شهرستان‌ها ارائه داده و کارهای مربوطه انجام می‌گیرد؛ به‌طوریکه زمانبندی صدور پروانه از ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش یافته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی همچنین از تغییر عنوان ۵۰۰ واحد فروشندگی سموم به داروخانه‌های گیاه پزشکی و فعالیت تعداد ۵۰۰ نفر کارشناس گیاه پزشکی در این واحدها خبر داد و گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی کم کم جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم، ماده ۱۱ قانون هوای پاک را اجرا کنیم تا در تمام کارخانجات بالای ۵۰ نفر پرسنل بحث HSE جدی گرفته شود، یادآور شد: نظارت بر کل طرح‌های آبخیزداری و عملیات بیولوژیکی و برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست بر عهده نظام مهندسی کشاورزی است.

مطالب مرتبط

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: کشاورزان ابتدا نسخه را از کلینیک های گیاهپزشکی تهیه و سپس نسبت به خرید سم از فروشگاه های مجاز اقدام کنند. به نقل از پایگاه ...
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی اعلام کرد: فروش و عرضه انواع آفت کش‌های کشاورزی از طریق فضای مجازی ممنوع است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمدحسین اشرفی با اعلام ...
تاکنون ۸۰ داروخانه گیاه پزشکی در استان فارس مجوز گرفته که از این لحاظ در کشور جایگاه نخست را از آن خود کرده است. رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و ...
نخستین داروخانه گیاه پزشکی استان اصفهان در فلاورجان افتتاح شد. رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان در حاشیه افتتاح این داروخانه گیاه پزشکی با اشاره به ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها