جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمان  »   کشف بیش از یک تن سموم قاچاق و تاریخ گذشته در شهرستان عنبرآباد
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ , ساعت ۱۱:۵۱

کشف بیش از یک تن سموم قاچاق و تاریخ گذشته در شهرستان عنبرآباد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان عنبرآباد از کشف بیش از یک تن انواع سموم قاچاق و تاریخ گذشته از فروشگاه‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

محسن طاهری روز یکشنبه گفت: سموم قاچاق و تاریخ گذشته کشف شده از فروشگاه های کشاورزی عنبرآباد با حضور نماینده سازمان صمت، تعزیرات حکومتی و نماینده قاچاق کالا صورتجلسه و به منظور طی مراحل قانونی به سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان تحویل داده شد.

وی بر تشدید بازرسی ها از مراکز فروش لوازم کشاورزی تاکید و تصریح کرد: در راستای انجام وظایف کارگروه پایش مواد کودی ‌و سموم کشاورزی، بازدید اعضا این کارگروه از فروشگاه های کشاورزی به صورت مستمر انجام می شود.

مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد تعداد فروشگاه های مجاز کشاورزی این شهرستان را ۴۰ واحد برشمرد و بر خرید کشاورزان از فروشگاه های مجاز کشاورزی تاکید کرد.

وی اظهار داشت: کارگروه پایش مواد کودی و سموم با محوریت جهادکشاورزی به صورت هفتگی از فروشگاه های کشاورزی بازدید و بر نحوه توزیع کود و سم نظارت و با متخلفان برخورد قانونی می کند.

طاهری فروش هرگونه مواد کودی و سموم کشاورزی فاقد لیبل، شماره ثبت و ارائه نکردن فاکتور را از مصادیق تخلف برشمرد و از برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.

وی اظهار داشت: مصرف کنندگان هنگام خرید سموم و کودها نسخه و فاکتور دریافت کنند تا در صورت بروز تخلف برخورد قانونی انجام شود.

مرکز شهرستان عنبرآباد در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

.

مطالب مرتبط

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: در بازدید از 18 فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان، دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد ...
مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی از صدور چهار مورد اخطار کتبی برای فروشندگان سموم نباتی متخلف در این شهرستان خبر داد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، قاسم ...
فرمانده انتظامی استان از کشف 2 میلیارد ریال دارو و سموم کشاورزی قاچاق در شهرستان اندیمشک خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حیدر عباس زاده با اعلام این خبر اظهار ...
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، مباحث مطرح شده درباره کیفیت سموم تدارک و توزیع شده در سنوات قبل را خلاف واقع دانست. شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مباحث مطرح شده توسط رئیس انجمن تولیدکنندگان سموم مبنی بر توزیع ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها