دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران
۶ اسفند ۱۳۹۹ , ساعت ۹:۳۵

آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران

به گزارش دیده بان ملخ صحرایی سازمان فائو، گله های بزرگ ملخ های مهاجم صحرایی نابالغ شرق آفریقا و مناطقی از کشورهای کنیا، اتیوپی و سومالی، تانزانیا را مورد حمله قرار داده اند.

طبق این گزارش وضعیت در ناحیه شاخ آفریقا نسبت به سال گذشته متفاوت است. گله ها از نظر اندازه و تعداد ملخ ها به نسبت کوچکتر هستند و ملخ ها هنوز بالغ نشده و تخم گذاری نکرده اند.
عملیات گسترده سمپاشی هوایی با پشتیبانی گروه های زمینی در حال انجام است و پیشرفت های خوبی در کاهش آلودگی ملخ ها حاصل شده است.

گروههایی از ملخ های بالغ و گله های کوچک ملخ در دشتهای ساحلی دریای سرخ در سودان و اریتره در حال تشکیل هستند و در یمن تعداد کمی از ملخ های بالغ انفرادی در نواحی ساحلی دربای سرخ حضور دارند.

در عربستان سعودی گروههای ملخ های نابالغ در ساحل شمالی دریای سرخ در حال تشکیل شدن هستند و تعداد در حال افزایشی از ملخ های بالغ در حال تخم ریزی در ناحیه بین دو شهر ریاض و حائل هستند. انتظار می رود این تخم ها در اوایل ماه مارس تفریخ شوند.

با وجود آنکه عملیات گسترده کنترل در عربستان سعودی در حال انجام است گروه هایی از ملخ ها خود را به خلیج فارس رسانده اند و با وزش بادهای جنوب غربی قادر خواهند بود خود را به کویت و دشت های ساحلی جنوب غرب ایران برسانند.

.

مطالب مرتبط

چهاردهمین اجلاس کمیته آلاینده های مواد غذایی کدکس 17-13 اردیبهشت ماه سال‌جاری (7-3 می 2021) بصورت مجازی برگزار گردید. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور، در ...
در بیش از 213 هزار هکتار از اراضی زیر کشت میزبان های مهم آفت کرم برگخوار پائیزه عملیات ردیابی آفت انجام شده و حضور این آفت در کشور ردیابی نشده است....
احتمال هجوم ملخ صحرایی در روزهای آینده به استان های جنوبی کشور بسیار زیاد است. به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، باتوجه به پیش بینی فائو و ...
معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به پیش‌بینی ریزش آفت ملخ‌ها صحرایی در استان بوشهر گفت: در این راستا ۶۰ تیم تخصصی فعال و ۳۰ تن سم برای مقابله با این آفت ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها