یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران
6 اسفند 1399 , ساعت 9:35

آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران

به گزارش دیده بان ملخ صحرایی سازمان فائو، گله های بزرگ ملخ های مهاجم صحرایی نابالغ شرق آفریقا و مناطقی از کشورهای کنیا، اتیوپی و سومالی، تانزانیا را مورد حمله قرار داده اند.

طبق این گزارش وضعیت در ناحیه شاخ آفریقا نسبت به سال گذشته متفاوت است. گله ها از نظر اندازه و تعداد ملخ ها به نسبت کوچکتر هستند و ملخ ها هنوز بالغ نشده و تخم گذاری نکرده اند.
عملیات گسترده سمپاشی هوایی با پشتیبانی گروه های زمینی در حال انجام است و پیشرفت های خوبی در کاهش آلودگی ملخ ها حاصل شده است.

گروههایی از ملخ های بالغ و گله های کوچک ملخ در دشتهای ساحلی دریای سرخ در سودان و اریتره در حال تشکیل هستند و در یمن تعداد کمی از ملخ های بالغ انفرادی در نواحی ساحلی دربای سرخ حضور دارند.

در عربستان سعودی گروههای ملخ های نابالغ در ساحل شمالی دریای سرخ در حال تشکیل شدن هستند و تعداد در حال افزایشی از ملخ های بالغ در حال تخم ریزی در ناحیه بین دو شهر ریاض و حائل هستند. انتظار می رود این تخم ها در اوایل ماه مارس تفریخ شوند.

با وجود آنکه عملیات گسترده کنترل در عربستان سعودی در حال انجام است گروه هایی از ملخ ها خود را به خلیج فارس رسانده اند و با وزش بادهای جنوب غربی قادر خواهند بود خود را به کویت و دشت های ساحلی جنوب غرب ایران برسانند.

.

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از فعال شدن ۱۴۰ گروه پایش ملخ صحرایی در این استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استان خوزستان ، ناجی ...
گروهی از کارشناسان سازمان جهانی فاو برای بررسی وضعیت نخلستان‌های جهرم به بخش هکان این شهرستان سفر کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با هجوم آفت سوسک سرخرطومی به ...
کارشناسان و نمایندگان سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای بررسی روش‌های مقابله با آفت سوسک سرخطرومی حنایی خرما به استان کرمان سفر کردند. استان کرمان بویژه در شرق ...
برای اولین بار نمایندگان و کارشناسان سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) به منظور بررسی، پایش و ارائه راهکار برای مقابله آفات سرخرطومی حنایی خرما به شهرستان جهرم سفر کردند....
No Thoughts on آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها