چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران
6 اسفند 1399 , ساعت 9:35

آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران

به گزارش دیده بان ملخ صحرایی سازمان فائو، گله های بزرگ ملخ های مهاجم صحرایی نابالغ شرق آفریقا و مناطقی از کشورهای کنیا، اتیوپی و سومالی، تانزانیا را مورد حمله قرار داده اند.

طبق این گزارش وضعیت در ناحیه شاخ آفریقا نسبت به سال گذشته متفاوت است. گله ها از نظر اندازه و تعداد ملخ ها به نسبت کوچکتر هستند و ملخ ها هنوز بالغ نشده و تخم گذاری نکرده اند.
عملیات گسترده سمپاشی هوایی با پشتیبانی گروه های زمینی در حال انجام است و پیشرفت های خوبی در کاهش آلودگی ملخ ها حاصل شده است.

گروههایی از ملخ های بالغ و گله های کوچک ملخ در دشتهای ساحلی دریای سرخ در سودان و اریتره در حال تشکیل هستند و در یمن تعداد کمی از ملخ های بالغ انفرادی در نواحی ساحلی دربای سرخ حضور دارند.

در عربستان سعودی گروههای ملخ های نابالغ در ساحل شمالی دریای سرخ در حال تشکیل شدن هستند و تعداد در حال افزایشی از ملخ های بالغ در حال تخم ریزی در ناحیه بین دو شهر ریاض و حائل هستند. انتظار می رود این تخم ها در اوایل ماه مارس تفریخ شوند.

با وجود آنکه عملیات گسترده کنترل در عربستان سعودی در حال انجام است گروه هایی از ملخ ها خود را به خلیج فارس رسانده اند و با وزش بادهای جنوب غربی قادر خواهند بود خود را به کویت و دشت های ساحلی جنوب غرب ایران برسانند.

.

مطالب مرتبط

مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در سطح نزدیک به ۸۰ هزار هکتار پیش بینی می شود. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر ...
بر اساس گزارش‌های علمی بیش از ۱۱۱ گونه از سخت بال پوشان، ۱۱ گونه شب پره و ۹۹۳ گونه کنه به محصولات کشاورزی در شرایط انبار خسارت می‌زنند. از کل ...
پنجاه و دومین اجلاس کمیته کدکس آفت کش ها (52nd Session of the Codex Committee on Pesticide Residues (CCPR52)) با حضور 428 شرکت کننده از کشورهای عضو سازمان خوار و بار جهانی (فائو) ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کار دیده‌بانی ملخ صحرایی از اوایل آبان سال گذشته تاکنون در سطح پنج میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از مراتع این استان انجام ...
No Thoughts on آخرین وضعیت حرکت ملخ های صحرایی به سمت ایران

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها