دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, البرز  »   آغاز سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی در اشتهارد
۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ساعت ۲۰:۰۳

آغاز سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی در اشتهارد

رییس جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد از آغاز عملیات سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی زیر کشت گندم و جو علیه آفات در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هوشنگ میرزایی نشترودی گفت: استفاده از پهپاد مناسب ترین روش برای مقابله با سن غلات بوده که در این زمینه سمپاشی پهپادی به عنوان یک فناوری نوین در برنامه کاری بخش کشاورزی شهرستان اشتهارد قرار گرفته است.

وی بیان داشت: در نخستین گام ۱۰ هکتاراز اراضی زیر کشت گندم و جو روستای فتح آباد بخش مرکزی شهرستان اشتهارد علیه آفات سن غلات با استفاده از پهپاد سمپاشی شد.

میرزایی نشترودی گفت: نتایج ارزیابی آزمایشگاهی کلینیک گیاه پزشکی اشتهارد از سمپاشی با پهپاد حاکی کیفیت بالای کار و اثر بخشی مناسب آن است.

وی با اشاره به اینکه با مبارزه به موقع با علف‌های هرز، تغذیه مناسب و مبارزه با آفات و انواع بیماری‌های گیاهی می‌توان تولید را افزایش و از تلفات محصولات زراعی جلوگیری کرد؛ افزود: پایش مستمر مزارع و ارایه توصیه های فنی توسط کارشناسان انجام شده است و امیدواریم با همکاری کشاورزان، امسال نیز محصول با کیفیت تحویل مراکز خرید شود.

وی به مزایای اسفاده از پهپاد برای حفظ عملکرد و ارتقای کیفیت محصولات، جلوگیری از آسیب مزارع، کاهش مصرف نهاده های تولید و حفظ سلامت کشاورزان در مقایسه با روش های معمول اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: با توجه به استقبال خوب کشاورزان و پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در جهت افزایش استفاده از پهپاد، چشم انداز خوبی در انتظار بخش کشاورزی شهرستان باشد.

شهرستان اشتهارد افزون بر هفت هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.

مطالب مرتبط

سمپاشی و آفت زدایی حشره سن مادر، برای اولین بار با استفاده از پهپاد در سطحی بیش از ۱۰ هکتار در شهرستان اشتهارد استان البرز انجام شد. به گزارش خبرگزاری ...
رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: متوسط استفاده از سموم برای تولید محصولات کشاورزی در این استان کمتر از میزان کشوری است که نشاندهنده سلامت بهتر تولیدات استان می‌باشد. اسفندیار ...
مدیر کل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات گفت: استفاده از پهپاد برای سمپاشی مزارع با علف کش ها و مبارزه با علفهای هرز مورد تایید نیست. دکتر سعیده ...
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات سطح مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری را یک میلیون هکتار پیش بینی کرد و گفت: از آبان ماه امسال ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها