جمعه, ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, البرز  »   آغاز سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی در اشتهارد
۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ساعت ۲۰:۰۳

آغاز سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی در اشتهارد

رییس جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد از آغاز عملیات سمپاشی پهپادی اراضی کشاورزی زیر کشت گندم و جو علیه آفات در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هوشنگ میرزایی نشترودی گفت: استفاده از پهپاد مناسب ترین روش برای مقابله با سن غلات بوده که در این زمینه سمپاشی پهپادی به عنوان یک فناوری نوین در برنامه کاری بخش کشاورزی شهرستان اشتهارد قرار گرفته است.

وی بیان داشت: در نخستین گام ۱۰ هکتاراز اراضی زیر کشت گندم و جو روستای فتح آباد بخش مرکزی شهرستان اشتهارد علیه آفات سن غلات با استفاده از پهپاد سمپاشی شد.

میرزایی نشترودی گفت: نتایج ارزیابی آزمایشگاهی کلینیک گیاه پزشکی اشتهارد از سمپاشی با پهپاد حاکی کیفیت بالای کار و اثر بخشی مناسب آن است.

وی با اشاره به اینکه با مبارزه به موقع با علف‌های هرز، تغذیه مناسب و مبارزه با آفات و انواع بیماری‌های گیاهی می‌توان تولید را افزایش و از تلفات محصولات زراعی جلوگیری کرد؛ افزود: پایش مستمر مزارع و ارایه توصیه های فنی توسط کارشناسان انجام شده است و امیدواریم با همکاری کشاورزان، امسال نیز محصول با کیفیت تحویل مراکز خرید شود.

وی به مزایای اسفاده از پهپاد برای حفظ عملکرد و ارتقای کیفیت محصولات، جلوگیری از آسیب مزارع، کاهش مصرف نهاده های تولید و حفظ سلامت کشاورزان در مقایسه با روش های معمول اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: با توجه به استقبال خوب کشاورزان و پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون در جهت افزایش استفاده از پهپاد، چشم انداز خوبی در انتظار بخش کشاورزی شهرستان باشد.

شهرستان اشتهارد افزون بر هفت هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.

مطالب مرتبط

دومین کوادکوپتر سمپاشی و مبارزه با آفات در شهرستان نمین به ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی استان اردبیل ملحق شد. سمپاشی یکی از راهکار‌های مبارزه با آفات در زمین‌های کشاورزی است، که ...
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات گفت:‌ استفاده از پهپاد در گیاهپزشکی می‌تواند در جهت تحلیل و تجزیه وضعیت عوامل خسارتزای کشاورزی بکار گرفته شود. به نقل از روابط عمومی ...
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: سمپاشی نسل دوم کرم سیب در یکی از باغات شهرستان دماوند به‌وسیله پهپاد برای اولین بار انجام شد. حسین اردلانی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ...
مرحله دوم مبارزه با آفت ملخ مراکشی مناطق مرزی گلستان با ۹۹درصد موفقیت به پایان رسید. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گلستان با اعلام این خبر گفت: در مرحله ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها