شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, استان ها, ایران, کرمانشاه  »   تولیدات کشاورزی استان کرمانشاه برند محصول سالم دریافت می کنند
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۵

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان:

تولیدات کشاورزی استان کرمانشاه برند محصول سالم دریافت می کنند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با اقداماتی که در حال انجام است امیدواریم تا پنج سال آینده برای کلیه محصولات کشاورزی استان برند محصول سالم بگیریم و استانی باشیم که تولیدکنندگان محصول سالم تولید می کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با اقداماتی که در حال انجام است امیدواریم تا پنج سال آینده برای کلیه محصولات کشاورزی استان برند محصول سالم بگیریم و استانی باشیم که تولیدکنندگان محصول سالم تولید می کنند.

خسرو شهبازی روز یکشنبه به ایرنا افزود: اقداماتی که امسال در راستای تولید محصولات سالم و ارگانیک داشته ایم جذب ۱۷۰ کارشناس گیاه پزشک بوده است.
وی تصریح کرد: این کارشناسان در قالب ناظرین بر محصولات بخش کشاورزی جذب شده اند و بر ۲۷ هزار هکتار از محصولات سبزی و صیفی که به صورت تازه خوری مصرف می شوند نظارت دارند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه اضافه کرد: پیش بینی ما این است که امسال محصولات ۱۰ درصد از ۲۷ هزار هکتار سبزی و صیفی که تحت پوشش ناظرین ما هستند بتوانند برند استاندارد و محصول سالم را بگیرند تا مردم با خیال راحت و آسوده از آن ها استفاده کنند.
شهبازی ادامه داد: چون امسال شروع اجرای طرح سالم سازی محصولات کشاورزی است و احتمال دارد در درون زمین مقداری املاح و کودهای اضافی وجود داشته باشد و کشاورزان نیز اصول و چهارچوب ها را رعایت نکنند به همین دلیل پیش بینی می شود که حداقل ۱۰ درصد برند محصول سالم داشته باشیم.
وی گفت: مردم محصولاتی را که مصرف می کنند باید سالم باشد و از نظر سموم گیاهی، سموم علف کش ها و حشره کش ها و از نظر میزان کودی که مصرف می شود، کمترین مواد مضر در آنها باشد.
از ۹۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی استان کرمانشاه سالانه بیش از چهار میلیون تن انواع مصولات کشاورزی برداشت می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

توجه: دیدگاههای مطرح شده در این گفتگو الزاما دیدگاههای "گیاه پزشکی ایران" نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر می شود . کرمی، رئیس موسسه بنیاد ملی ...
توجه: دیدگاههای مطرح شده در این گفتگو الزاما دیدگاههای "گیاه پزشکی ایران" نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر می شود . رئیس موسسه بنیاد ملی سبک ...
مدیرکل استاندارد یزد گفت: امسال با صدور پنج مورد مجوز برای محصولات سالم در مجموعه بخش کشاورزی استان در مجموع تعداد گواهی‌های صادره به ۱۱ مورد رسید.مدیر کل اداره استاندارد استان یزد از ...
رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهادکشاورزی استان گفت: متقاضیان تولید محصولات گواهی شده در سامانه «صدور نشان حد مجاز آلاینده‌ها» ثبت‌نام کنند. سهیل نصرتی با ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها