جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, دسته‌بندی نشده, سمنان  »   مبارزه با جوندگان در استان سمنان به ‌طور مستمر انجام می‌شود / اعتبارات ویژه برای مبارزه با موش باید اختصاص یابد
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۳۹

مبارزه با جوندگان در استان سمنان به ‌طور مستمر انجام می‌شود / اعتبارات ویژه برای مبارزه با موش باید اختصاص یابد

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه مقابله با موش نیازمند مشارکت جدی دستگاه‌های حاکمیتی است، گفت: باید اعتبارات ویژه برای مبارزه با موش در اراضی استان اختصاص یابد.

عباس مشیریان ضمن بیان اینکه موش یکی از مهم‌ترین آفت‌هایی است که می‌تواند به اراضی و محصولات کشاورزی و همچنین انسان خسارات بسیاری را وارد کند، ابراز داشت: به همین منظور مبارزه با جوندگان در مناطق مختلف استان به‌ طور مستمر در دستور کار قرار دارد و انجام می شود.

وی افزود: وسعت عرصه، گرانی سموم و ادوات تسطیح سازی و کمبود منابع مالی و نیروی انسانی مهمترین چالش‌های مقابله با این آفت است که قطعاً در این راستا همراهی سایر ارگان‌ها را نیز می‌طلبد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا امروز بالغ‌ بر هفت تن طعمه آغشته به سم (طعمه مسموم) در راستای مبارزه با جوندگان مورد استفاده قرارگرفته است، ابراز داشت: مراحل لانه کوبی و طعمه‌گذاری در همه مناطق مختلف استان انجام‌ شده است.

مشیریان با بیان اینکه مبارزه با جوندگان نه ‌تنها برای سال جاری بلکه به‌ طور مستمر در استان سمنان انجام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به مشکلات مذکور می‌بایست اعتبارات ویژه نیز برای مبارزه با موش در اراضی استان سمنان اختصاص داده شود.

وی با بیان اینکه سطح مبارزه شیمیایی علیه آفت موش هفت هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی باغی و زراعی بوده است، افزود: سطح مبارزه غیرشیمیایی به صورت شخم و یخ آب زمستانه نیز بالغ ‌بر ۲۳ هزار هکتار برآورد می‌شود.

مطالب مرتبط

مزارع و اندوخته های کشاورزان در انبارها در ایالت نیوساوت‌ولز استرالیا (پر جمعیت ترین ایالت استرالیا) چندین ماه است که در معرض حمله میلیون ها موش‌ قرار دارند که دولت ایالتی آن را ...
مدیر جهاد کشاورزی مریوان گفت: موش‌ها به یک هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان حمله کردند و این آفت به حالت طغیانی درآمده است. به گزارش ایرنا، محمد ...
خشکسالی سبب می‌شود تا میزان آفات و حیوانات موذی در زمین‌های زارعی افزایش یابد که در همین زمینه کشاورزان بخش کاخک گناباد از افزایش عجیب موش‌ها در مزارع خبر می دهند....

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها