پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   اعلام زمان مبارزه با آفت بالشک در باغ‌های مرکبات مازندران
۱۶ خرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۰۷

اعلام زمان مبارزه با آفت بالشک در باغ‌های مرکبات مازندران

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: از ۲۰ خرداد برای شهرهای مرکزی و شرقی و در شهرهای غربی استان از ۲۵ خرداد به مدت سه هفته بحث مبارزه با آفت بالشک در دستور کار قرار دارد که در این زمان بهترین فرصت برای مبارزه است.

عبدالرحمن زاغی درباره مبارزه با آفت‌ها در باغ‌ها و اراضی مازندران، اظهار کرد: درحال حاضر آفت غالب در باغ‌های مرکبات مازندران، آفت بالشک است که در این زمینه جلسات پیش‌آگاهی برگزار شده است.

وی افزود: براساس تصمیم کمیته پیش‌آگاهی از ۲۰ خرداد به مدت سه هفته برای شهرهای مرکزی و شرقی و در شهرهای غربی استان از ۲۵ خرداد به مدت سه هفته بحث مبارزه با آفت بالشک در دستور کار قرار دارد که در این زمان بهترین فرصت برای مبارزه است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: بالشک؛ آفت غالب باغ‌های مرکبات است که مبارزه با آن به‌ویژه در نسل اول بسیار حائز اهمیت است.

این مسوول در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با افت مگس مدیترانه در باغ‌های مرکبات مازندران، اظهار کرد: امسال جمعیت مگس میوه محدود است و تنها در شهرهای ساری و آمل در حد تعداد محدود شکار شده است.

زاغی در پایان گفت: درست است شرایط در ارتباط با آفت مگس میوه نگران‌کننده نیست ولی لازم است باغداران به توصیه‌ها توجه کرده و نسبت به برداشت هلو و شلیل رسیده از روی درختان اقدام کنند و هیچ میوه‌ای روی درخت نماند.

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان از مرحله اول مبارزه بیولوژیک علیه آفت شپشک آرد آلود مرکبات در سطح ۴۵۶ هکتار از باغ های مرکبات جنوب کرمان خبر داد....
عضو هیات علمی بخش تحقیقات جانورشناسی کشاورزی موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور گفت: استفاده از نوار مسی برای کنترل حلزون‌ها در گلخانه‌ها، باغ‌ها و مزارع موثر است و موجب کاهش خسارات می‌شود....
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران راهکارهای مدیریت مگس مدیترانه ای در باغات را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، عبدالرحمن زاغی با اشاره به ...
مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران به منظور مدیریت و پیشگیری از افزایش جمعیت مگس میوه مدیترانه ای در باغات سیاه ریشه و مرکبات همچنین جلوگیری از طغیان آفت در ماههای ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها