چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
»   جهان  »   زنجره های ۱۷ ساله هواپیمای خبرنگاران کاخ سفید را زمین‌گیر کردند
20 خرداد 1400 , ساعت 9:12

زنجره های ۱۷ ساله هواپیمای خبرنگاران کاخ سفید را زمین‌گیر کردند

پرواز هواپیمای حامل خبرنگاران و گروهی از دستیاران جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که قرار بود در شامگاه سه‌شنبه ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) به سوی بریتانیا پرواز کند، به دلیل هجوم زنجره های 17 ساله چندین ساعت به تعویق افتاد

پرواز هواپیمای حامل خبرنگاران و گروهی از دستیاران جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که قرار بود در شامگاه سه‌شنبه ۸ ژوئن (۱۸ خرداد) به سوی بریتانیا پرواز کند، به دلیل هجوم زنجره های ۱۷ ساله چندین ساعت به تعویق افتاد

هواپیمای اجاره‌ای کاخ سفید قرار بود حدود ساعت ۹ شب پرواز کند اما مقامات شرکت هواپیمایی به کاخ سفید اطلاع دادند که سیکاداها به بخش‌های خارجی بدنه هواپیما حمله کرده‌اند و ممکن است به آن آسیب رسانده باشند. سپس یک هواپیمای دیگر برای انتقال مسافران به فرودگاه بین‌المللی دالس فرستاده شد تا پرواز در نخستین ساعات روز چهارشنبه انجام شود.

در مناطقی از ایالات متحده گونه‌ای زنجره یا سیکادا زندگی می‌کند که سال‌ها در زیر زمین می‌ماند. پوره های حشره ۱۷ سال در زیر زمین مانده و ۵ مرحله رشدی را طی می کنند و پس از در آمدن بال‌ها، از خاک بیرون آمده به روی شاخه های درختان مهاجرت می کنند. سپس این حشرات بالغ شده، جفتگیری کرده و تخم گذاری می‌کنند و بعد از چند هفته می‌میرند.

سیکاداهای دوره‌ای ۲۰۲۱ معروف به Brood X (برود یا نسل ۱۰) هستند که بزرگترین گروه سیکاداهای دوره ای هستند و در شرق ایالات متحده ظاهر می شوند. چند هفته است که میلیاردها زنجره یا سیکادا پس از ۱۷ سال (از سال ۲۰۰۴) در حال بیرون آمدن از زیر زمین در ایالت های شرقی هستند. این حشرات در ۱۵ ایالت آمریکا از جمله ایندیانا، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا، مریلند، تنسی و واشنگتن دی سی ظاهر شده اند. دوره بعدی که این سیکاداها ظاهر خواهند شد سال ۲۰۳۸ است.

این حشرات با آن که سوژه کنجکاوی و تصویربرداری مردم و رسانه‌ها هستند، اما با صدای گوش‌آزارشان و نیز با حمله دسته‌جمعی‌شان، اغلب اوقات دردسر هم درست می‌کنند.

این حشرات آفت محسوب نشده خسارتی به محصولات کشاورزی و درختان وارد نمی کنند و برای انسان نیز خطری ندارند. در مناطق مختلف مردم اقدام به جمع آوری و تهیه غذا و تغذیه از این حشرات می کنند

به عقیده دانشمندان ظهور این حشرات شاخص مهمی است که جنگل‌ها از سلامتی خوبی برخوردار هستند و وقتی آنها می‌میرند به انتقال مواد مغذی به اکوسیستم کمک می‌کنند.

کارشناسان محیط زیست در دانشگاه سنت جوزف در اوهایو امیدوارند بتوانند امسال نقشه حضور زنجره‌ها را در سراسر ایالات متحده درست کنند و برای این منظور اپلیکیشن موبایل هم طراحی کرده‌اند تا مردم بتوانند تصاویری از حضور این حشرات را در مناطق سکونت شان ثبت کنند.

عمر این زنجره‌ها در اواخر ژوئن و اوایل ژوئیه پایان می‌یابد و ساکنان این مناطق باید در سال ۲۰۳۸ منتظر این حشرات پر سر و صدا باشند.

.

مطالب مرتبط

بال های سنجاقک ها و زنجره ها باکتری کش های طبیعی هستند. پدیده ای که کشف آن موجب دلگرمی دانشمندان که به دنبال یافتن روش های جایگزین و غیرشیمیایی مبارزه با سوپرباگ  ها ...
No Thoughts on زنجره های ۱۷ ساله هواپیمای خبرنگاران کاخ سفید را زمین‌گیر کردند

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها