پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   مبارزه بیولوژیک با ساقه خوار برنج در 1700 هکتار شالیزار بابل
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۱۰:۱۹

مبارزه بیولوژیک با ساقه خوار برنج در ۱۷۰۰ هکتار شالیزار بابل

مدیر جهاد کشاورزی بابل از مبارزه بیولوژیک با آفت ساقه خوار برنج در یک هزار و 700 هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی بابل از مبارزه بیولوژیک با آفت ساقه خوار برنج در یک هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، محسن علی‌گل‌زاده اظهار کرد: با بررسی کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی و بخش خصوصی شهرستان بابل در قالب شبکه مراقبت از وضعیت بیولوژی آفت ساقه خوار برنج، زمان مبارزه بیولوژیک نسل دوم کرم ساقه خوار برنج این شهرستان در منطقه گرم از ۲۶ خرداد و در منطقه سرد سه روز بعد، به مدت ۱۰ روز تعیین شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل سطح مبارزه بیولوژیک در نسل دوم آفت ساقه خوار برنج در اراضی شالیزاری این شهرستان را یک هزار و ۷۰۰ هکتار اعلام و تصریح کرد: با هماهنگی و نظارت کارشناسان اجرایی طرح و انسکتاریوم طرف قرارداد، اولین مبارزه بیولوژیک نسل دوم آفت ساقه خوار برنج با رهاسازی زنبور تریکوگراما دراین شهرستان آغاز می شود.

وی تصریح کرد: کاهش مصرف سموم شیمیایی، حفاظت از محیط زیست و کاهش هزینه های تولید از مهمترین مزایای اجرای طرح مبارزه بیولوژیک با کرم ساقه خوار برنج است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل در ادامه بر رعایت تمامی ضوابط و استانداردهای تولید عوامل بیولوژیک توسط شرکت های تولیدکننده براساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد.

مطالب مرتبط

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر اینکه در میان آفات و بیماری‌هایی که به مزارع برنج آسیب می‌رساند کرم ساقه خوار بیشترین سهم را دارد، افزود: در سال جاری ...
معاون سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت بهترین روش برای مبارزه با کرم ساقه خوار برنج استفاده از زنبور تریکوگراماست. گیلان با داشتن ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دومین استان تولید کننده ...
مدیر جهاد کشاورزی ساری از مبارزه بیولوژیک با نسل اول آفت ساقه خوار برنج با استفاده از زنبور تریکوگراما در یک هزار و 300 هکتار شالیزار این شهرستان خبر داد....
مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان مازندران در خصوص شناسایی مزارع دیر كاشت برنج برای مدیریت آفت کرم ساقه خوار برنج اطلاعیه ای صادر کرد: نظر به اینکه هر ساله ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها