جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   18 فروشگاه سموم نباتی در ساری پایش شد/ معرفی دو واحد متخلف به تعزیرات
۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۱۰:۲۴

۱۸ فروشگاه سموم نباتی در ساری پایش شد/ معرفی دو واحد متخلف به تعزیرات

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: در بازدید از 18 فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان، دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: در بازدید از ۱۸ فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان، دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح اظهار کرد: مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی نقش مهمی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی،‌ نمایندگانی از فرمانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری در گشت مشترک به بازدید از فروشگاه های عرضه سموم نباتی این شهرستان می پردازند.

وی با تاکید بر اینکه هدف از این پایش ها، عدم توزیع سموم غیرمجاز، حذفی، تاریخ گذشته، قاچاق و کنترل عدم گرانفروشی است، اضافه کرد: در این شهرستان ۱۷۸ فروشگاه عرضه سموم نباتی وجود دارد که کارشناسان در خردادماه ۱۸ واحد فروش و عرضه سموم، کود و آفت کش ها را مورد پایش قرار دادند.

پورفلاح با بیان اینکه هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است، افزود: در این پایش ها، دو فروشنده متخلف به دلیل عدم درج برچسب قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مطالب مرتبط

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سه ماه نخست امسال 47 فروشگاه عرضه سموم نباتی پایش و دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ...
با تلاش تیم نظارت و بازرسی سموم استان فارس، بیش از هزار و صد لیتر سموم کشاورزی تقلبی به ارزش یک میلیارد و نهصد میلیون ریال در بخش درودزن شهرستان مرودشت کشف شد....
مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت از کشف و ضبط سموم تقلبی و بی کیفیت به ارزش بیش از سه میلیارد ریال از فروشگاه‌های عرضه سموم در این شهرستان خبر داد....
مدیر جهاد کشاورزی جویبار از پایش 10 فروشگاه‌ عرضه سموم دفع آفات نباتی در این شهرستان خبر داد. غلامرضا سعیدی از پایش مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، نظام مهندسی ...

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها