جمعه, ۰۸ مهر ۱۴۰۱
»   اخبار, اردبیل, استان ها  »   5 فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در اردبیل اعطا می شود
5 تیر 1400 , ساعت 15:41

۵ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در اردبیل اعطا می شود

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از موافقت با صدور 5 فقره پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در سطح استان خبر داد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از موافقت با صدور ۵ فقره پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در سطح استان خبر داد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از موافقت با صدور ۵ فقره پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان براساس دستورالعمل صدور، تمدید، تعلیق، رفع تعلیق و ابطال پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده های محصولات کشاورزی توسط اداره کل استاندارد خبر داد.

وی افزود: در اجرای دستورالعمل مزبور بررسی مدارک متقاضیان پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها با حضور نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و کارشناسان این اداره کل برگزار و با صدور ۵ فقره پروانه کاربرد نشان آلاینده ها برای محصولات، شامل عدس در شهرستان بیله سوار، بادام زمینی درشهرستان پارس آباد ،خیار در شهرستان نیر،انگور در شهرستان مشگین شهر و سیب زمینی در شهرستان نمین موافقت بعمل آمد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل در ادامه افزود: صدور پروانه‌های نشان حد مجاز آلاینده ها در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده‌های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی در حدود مجاز استاندارد می باشد که این مهم افزایش کیفیت و سلامت محصولات تولیدی کشاورزی و حفاظت از آب و خاک را به همراه دارد.

لازم به ذکر است مطابق دستورالعمل مزبور، بررسی و تائید مدارک و مستندات فنی متقاضیان اعم از شناسنامه محصول، فرم های پایش، تائیدیه اولیه و معرفی مسئول کنترل کیفیت برعهده سازمان جهاد کشاورزی بوده و دوره بازرسی و نمونه برداری از محصول و ارسال نمونه به آزمایشگاه های تائید صلاحیت شده، توسط شرکت های بازرسی فنی مورد تائید سازمان ملی استاندارد ایران انجام می گیرد.

مطالب مرتبط

حسین عزیزی مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در ارتباط با محصولات کشاورزی برگشت خورده از روسیه به دلیل وجود باقیمانده سموم دفع آفات نباتی در این محصولات به خبرنگار ...
در آینده نزدیک پژوهشکده استاندارد کشاورزی در استان گیلان تاسیس می شود. مدیرکل استاندارد گیلان بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته استاندارد برگزار شد، ...
مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: با صدور ۳ مجوز جدید، در نیمه ابتدایی سال، ۶ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ برای محصولات کشاورزی استان صادر شد. داریوش اشکانی‌پور ...
نیمه نخست امسال هفت پروانه حد مجاز آلاینده برای محصولات کشاورزی در استان گلستان صادر شده است. مدیر کل استاندارد گلستان گفت: این پروانه‌ها براساس دستورالعمل کاربرد نشان حد مجاز ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها