جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اردبیل, استان ها  »   5 فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در اردبیل اعطا می شود
۵ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۵:۴۱

۵ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در اردبیل اعطا می شود

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از موافقت با صدور 5 فقره پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در سطح استان خبر داد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از موافقت با صدور ۵ فقره پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در سطح استان خبر داد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از موافقت با صدور ۵ فقره پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان براساس دستورالعمل صدور، تمدید، تعلیق، رفع تعلیق و ابطال پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده های محصولات کشاورزی توسط اداره کل استاندارد خبر داد.

وی افزود: در اجرای دستورالعمل مزبور بررسی مدارک متقاضیان پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها با حضور نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و کارشناسان این اداره کل برگزار و با صدور ۵ فقره پروانه کاربرد نشان آلاینده ها برای محصولات، شامل عدس در شهرستان بیله سوار، بادام زمینی درشهرستان پارس آباد ،خیار در شهرستان نیر،انگور در شهرستان مشگین شهر و سیب زمینی در شهرستان نمین موافقت بعمل آمد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل در ادامه افزود: صدور پروانه‌های نشان حد مجاز آلاینده ها در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده‌های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی در حدود مجاز استاندارد می باشد که این مهم افزایش کیفیت و سلامت محصولات تولیدی کشاورزی و حفاظت از آب و خاک را به همراه دارد.

لازم به ذکر است مطابق دستورالعمل مزبور، بررسی و تائید مدارک و مستندات فنی متقاضیان اعم از شناسنامه محصول، فرم های پایش، تائیدیه اولیه و معرفی مسئول کنترل کیفیت برعهده سازمان جهاد کشاورزی بوده و دوره بازرسی و نمونه برداری از محصول و ارسال نمونه به آزمایشگاه های تائید صلاحیت شده، توسط شرکت های بازرسی فنی مورد تائید سازمان ملی استاندارد ایران انجام می گیرد.

مطالب مرتبط

۵۰ محصول کشاورزی نشان حد مجاز آلاینده ها و ۶ صنعت این بخش گواهی صنعت سبز دریافت کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا رفیعی پور مدیرکل ...
هر ایرانی سالانه چیزی نزدیک به نیم‌کیلوگرم سم با محصولات کشاورزی مصرف می‌کند. براساس آماری که منابع مختلف اعلام کرده‌اند، سرانه مصرف سم همراه محصولات کشاورزی برای هر ایرانی بین ٤٠٠ تا ٤٥٠گرم است. حالا ...
مدیرکل دفتر ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد در تفاهمی با سازمان استاندارد از این پس همه محصولات کشاورزی پس از تأیید کلینیک‌های گیاه‌پزشکی کد استاندارد می‌گیرند. بهمن امیری لاریجانی در مورد پیگیری ...
مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه تمام تلاشمان این است که کود و سم بهینه و درست مصرف شود، توصیه کرد: کشاورزان توجه کنند زمانی که خسارت به اندازه بحران ...

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها