جمعه, ۰۸ مهر ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   47 فروشگاه سموم نباتی در ساری پایش شد/ معرفی دو واحد متخلف به تعزیرات
12 تیر 1400 , ساعت 9:27

۴۷ فروشگاه سموم نباتی در ساری پایش شد/ معرفی دو واحد متخلف به تعزیرات

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سه ماه نخست امسال 47 فروشگاه عرضه سموم نباتی پایش و دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سه ماه نخست امسال ۴۷ فروشگاه عرضه سموم نباتی پایش و دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی،‌ سازمان صنعت و معدن و تجارت، شبکه بهداشت و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری در سه ماه نخست امسال از ۴۷ فروشگاه عرضه سموم نباتی در شهرستان ساری بازدید کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با بیان اینکه در این شهرستان ۱۷۸ فروشگاه عرضه سموم نباتی وجود دارد، اظهار کرد: هدف از این پایش، عدم توزیع سموم غیرمجاز، حذفی، تاریخ گذشته، قاچاق و کنترل عدم گرانفروشی است که دو فروشنده متخلف به دلیل عدم نصب برچسب قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

این مسوول تصریح کرد: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

پورفلاح با اشاره به اینکه برای جلوگیری از ورود میوه قاچاق، مردم باید از خرید آن خودداری کنند، تاکید کرد: میوه‌های قاچاق از فاصله‌های بسیار دور به کشور وارد و برای حفظ و نگهداری آنها از سموم و نگه‌دارنده‌های شیمیایی بسیاری استفاده شده که از این نظر نیز برای سلامتی انسان بسیار خطرناک و آلوده هستند و ممکن است آفات قرنطینه‌ای مانند مگس میوه مدیترانه ای همراه با این واردات غیرمجاز وارد شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون، از هشت واحد فروشگاهی میوه و تره بار بازدید شد که به سه فروشنده تذکر شفاهی برای عدم فروش میوه های خارجی داده شد.

مطالب مرتبط

جلسه شورای مدیران سازمان حفظ نباتات کشور با حضور دکتر اعظمی، عضو و سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر سازمان حفظ نباتات کشور برگزار شد....
مسافران عراق و عتبات عالیات از به همراه آوردن هرگونه اندام گیاهی به کشور ممانعت کنند. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با هشدار نسبت به خطرات سوسک خرطومی ...
رییس سازمان حفظ نباتات کشور از 2 برابر شدن صادرات ایران به روسیه در 4 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد شاپور علایی‌مقدم میزان ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: جابجایی هر گونه پاجوش از استان‌های خرماخیز و کشور‌های همسایه به خوزستان ممنوع است. محسن حسنی گفت: با توجه به آلودگی نخیلات ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها