پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   شركت نمایندگان ایران در افتتاحیه اجلاس پنجاه و دوم كمیته كدكس آفت كش ها + عکس
۵ مرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۱۵:۴۶

شرکت نمایندگان ایران در افتتاحیه اجلاس پنجاه و دوم کمیته کدکس آفت کش ها + عکس

پنجاه و دومین اجلاس کمیته کدکس آفت کش ها (52nd Session of the Codex Committee on Pesticide Residues (CCPR52)) با حضور 428 شرکت کننده از کشورهای عضو سازمان خوار و بار جهانی (فائو) روز 26 جولای 2021 (4 مرداده ماه 1400) با سخنرانی معاون وزیر کشاورزی کشور چین، ژانگ تائولین، آغاز به کار کرد.

پنجاه و دومین اجلاس کمیته کدکس آفت کش ها (۵۲nd Session of the Codex Committee on Pesticide Residues (CCPR52)) با حضور ۴۲۸ شرکت کننده از کشورهای عضو سازمان خوار و بار جهانی (فائو) روز ۲۶ جولای ۲۰۲۱ (۴ مرداده ماه ۱۴۰۰) با سخنرانی معاون وزیر کشاورزی کشور چین، ژانگ تائولین، آغاز به کار کرد.

به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور، در ابتدای مراسم افتتاحیه دکتر ژانگ تائولین ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان از کشورهای مختلف، نقش این کمیته را در تقویت تبادل و همکاری در زمینه مقررات و قوانین مربوط به آفت کش ها در بین کشورهای مختلف جهان با اهمیت دانست. در ادامه دکتر کارلوس واتسون، نماینده سازمان خوار و بار جهانی (فائو) در کشور چین تاکید نمود: امنیت غذایی، سلامت انسان، و حتی توسعه اقتصادی بدون سلامت غذایی امکان پذیر نیست.

پروفسور کیائو رئیس کمیته کدکس آفت کش ها، نیز کمیته کدکس آفت کش ها (CCPR) و کمیته کدکس افزودنی های غذایی (CCFA) را یک پلت فرم بسیار مهم برای شرکت کنندگان کشورهای مختلف برای تبادل نظر در خصوص مدیریت ریسک آفت کش ها در کشاورزی مدرن دانست. ایشان هم فکری و هم اندیشی متخصصین مدیریت ریسک و ارزیابی ریسک آفت کش ها در این اجلاس بین المللی را فرصتی مهم برای سلامت غذایی و تجارت منصفانه محصولات غذایی در سطح بین المللی عنوان کرد.

در مراسم افتتاحیه، دکتر تام هیلانت دبیر کدکس فائو، کمیته کدکس آفت کش ها را بزرگترین و فعالیت های این کمیته را از پیچیده ترین موضوعات کمیته های کدکس برشمرد.

در این اجلاس که به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت، سه نفر از محققین موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور شامل دکتر حسین جعفری رییس موسسه، دکتر محمدکاظم رمضانی رییس کمیته کدکس آفت کش ها و دکتر روح اله کرمی اسبو عضو کمیته کدکس آفت کش‌ها شرکت دارند. همچنین دبیر و نایب رییس کمیته کدکس آفت کش های ایران از سازمان ملی استاندارد نیز در این مراسم حضور دارند.

گفتنی است به دلیل شیوع همه گیری بیماری کرونا، اجلاس پنجاه و دوم که قرار بود در آوریل ۲۰۲۰ برگزار گردد، در ماه جاری در سال ۲۰۲۱ برگزار شد.

.

مطالب مرتبط

بعد از سالها مجادله و دعواهای قانونی، مصرف کشاورزی کلرپیریفوس که یکی از پرمصرف ترین حشره کش ها در انواع محصولات زراعی و باغی است، در آمریکا قدغن می شود....
بر اثر مصرف سموم کشاورزی به تعداد زیادی کندوی زنبورعسل در بهبهان خسارت وارد شد و تعداد زیادی زنبور عسل تلف شدند. رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهبهان با بیان ...
سازمان حفظ نباتات کشور در رابطه با ممنوعیت عرضه و فروش موش کش فسفر دوزنگ در فروشگاه های عرضه سموم کشاورزی اطلاعیه ای به شرح زیر صادر کرد: به آگاهی ...
استراتژی مدیریت آفات IPM، بر جلوگیری یا مهار درازمدت آفات با حداقل اثرات برسلامتی انسان، محیط زیست و موجودات غیرهدف تکیه می کند. در این روش استفاده از سموم مجاز و توصیه شده ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها