جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   کاهش چشمگیر مگس میوه با باران پاییزی
۱۸ مهر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۴:۲۴

کاهش چشمگیر مگس میوه با باران پاییزی

جمعیت مگس های مدیترانه ای با بارش باران و سرمای هوا در باغ‌های مرکبات و کیوی مازندران کاهش چشمگیری یافت.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه جمعیت مگس مدیترانه‌ای در باغ‌های مازندران کنترل شده است، گفت: بارش باران و سرمای هوا در چند روز گذشته سبب شده است جمعیت مگس مدیترانه‌ای در باغ‌های استان به طور چشمگیری کاهش یابد.

هادی ایزدی افزود: اگرچه بر اساس بازدید‌های میدانی کارشناسان جمعیت شکار شده مگس میوه در تله‌های جلب کننده امسال کاهش چشمگیری داشت، اما بارش باران نیز به کمک باغداران آمد و این آفت را تا حدود زیادی کنترل کرد.

او از باغداران خواست با مشاهده روزانه بیشتر از ۳ عدد مگس مدیترانه‌ای در هر تله سمپاشی با سموم توصیه شده را در دستور کار قرار دهند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در خصوص آخرین وضعیت برداشت مرکبات نیز گفت: مرکبات امسال مازندران سالم، بدون آفت و با کیفیت مناسب برای صادرات است.

ایزدی افزود: سرمای هوا تاثیری بر تولید و کیفیت نارنگی نداشته است و شاهد افزایش میزان تولید این محصول در استان خواهیم بود.
او با بیان اینکه برداشت کیوی در استان گیلان زودتر آغاز می‌شود، گفت: زمان مناسب برای آغاز برداشت کیوی نیز اول آبان ماه تعیین شده است.

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: زمان مناسب مبارزه با آفات و عوامل بیماری زای باغات سیاه ریشه از دهه سوم آبان تا دهه اول آذر ماه بعد از ریزش 70 درصد ...
آفت سپردار در باغ های مرکبات در بندرگز استان گلستان ظاهرا در مقابل سموم کشاورزی مقاوم شده اند. دوربین پیگیری خبر صدا و سیمای مرکز گلستان سری به باغات آفت ...
پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای در سال دوم اجرای پروژه کنترل مگس میوه مدیترانه ای Ceratitis capitata با استفاده از تلفیق روش هسته‌ای نابارورسازی (Sterile Insect Technique-SIT) با روش‌های رایج، موفق به ...
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم پاکسازی و حذف علف های هرز سایه انداز درختان برای پیشگیری و کاهش خسارت ناشی از آفت لیسک در باغات مرکبات تاکید کرد....
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها