چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران, گزارش های ویدئویی  »   کمبود آفت‌کش و علف‌کش برای فصل زراعی آینده + فیلم
30 مهر 1400 , ساعت 13:23

کمبود آفت‌کش و علف‌کش برای فصل زراعی آینده + فیلم

رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران: در فصل زراعی آینده با کمبود آفت‌کش و علف‌کش مواجه هستیم که علت آن تحریم داخلی است.

رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران گفت: در فصل زراعی آینده با کمبود آفت‌کش و علف‌کش مواجه هستیم که علت آن تحریم داخلی است.

سید مهدی حسینی افزود: این مشکل ناشی از عملکرد سازمان حفظ نباتات در زیر سوال بردن واردکنندگان و تولیدکنندگان داخلی است و در حالی که این سازمان سامانه رصد ندارد و از این بابت، اشتباه آماری دارند و به نوعی به هم ریختگی در این سازمان وجود دارد برای جبران آن همه شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی را به ارائه نکردن آمار متهم می‌کند.

وی گفت: سازمان حفظ نباتات به عنوان یک دادگاه و بازجوی کامل عمل می‌کند و تاکنون ۵۰ تا ۶۰ شرکت تولیدی و وارداتی در عرصه کود و نهاده‌ها را زیر سوال برده است ضمن اینکه با جابجایی مسئولیت‌ها در سازمان حفظ نباتات، این امر بیشتر خود را نشان می‌دهد.

حسینی در عین حال گفت: ما آماده تامین آفت کش‌ها، کود و بذر هستیم و هیچ خواسته‌ای هم از دولت نداریم فقط چوب لای چرخ ما نگذارند.

رئیس انجمن وارد کنندگان سم و کود ایران همچنین افزایش قیمت‌ها را چالشی برای کشاورزان به منظور تهیه نهاد‌های بذر، کود و آفت کش‌ها بیان کرد.
حسینی گفت: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در واردات این نهاده‌ها، هزینه کشاورز ۷ برابر افزایش یافته و این در حالی است که کشور‌هایی مانند هند و چین نیز قیمت نهاده‌های سم و کود را ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داده‌اند.

وی افزود: قیمت حمل افزایش چهار برابری داشته و دولت نیز حقوق گمرکی را با ارز نیمایی محاسبه می‌کند که موجب شده کشاورز ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌ی بیشتری، علاوه بر افزایش قیمت ۷ برابری نهاده‌ها با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت کند.

.

مطالب مرتبط

رییس سازمان حفظ نباتات کشور از آزاد شدن صادرات آفت کش ها خبر داد. دکتر شاهپور علایی مقدم رییس سازمان حفظ نباتات کشور در دیدار با اعضای انجمن تولید کنندگان ...
رییس سازمان حفظ نباتات کشور، از تولید ۲۸ هزار تن انواع سموم و آفت کش‌ها توسط کارخانجات داخلی خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر شاهپور ...
سازمان حفظ نباتات کشور خواستار جرم‌انگاری فروش سموم کشاورزی در فضای مجازی شد. به گزارش گیاهپزشکی ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر آفت کش ‌های ...
فرمانده انتظامی استان از شناسایی و کشف بزرگترین باند تولید کنندگان سموم کشاورزی تقلبی در زنجان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز زنجان؛ سردار جهانبخش گفت: در ...
No Thoughts on کمبود آفت‌کش و علف‌کش برای فصل زراعی آینده + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها