شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمان  »   مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز در جنوب کرمان آغاز شد
9 آبان 1400 , ساعت 17:09

مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز در جنوب کرمان آغاز شد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از آغاز برگزاری مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز و تقلبی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از آغاز برگزاری مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز و تقلبی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

مجید فرخی عصر یکشنبه مدت زمان این مانور را سه روز از ۹ تا ۱۱ آبان‌ماه سال جاری اعلام کرد.

وی هدف از برگزاری مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز را افزایش کیفیت و ضریب اطمینان شبکه توزیع آفت کش های شیمیایی همزمان با هفته پدافند غیرعامل اعلام کرد.

وی بازدید میدانی از فروشگاه های عرضه کننده آفت کش های شیمیایی و برخورد قانونی با هرگونه تخلف در فروش آفت کش های شیمیایی نظیر گرانفروشی، احتکار، فروش آفت کش های غیرمجاز ،قاچاق و تقلبی را از اهداف دیگر این مانور برشمرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: این مانور توسط اکیپ های فنی و نظارتی ستاد و شهرستانی و با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان در حال برگزاری است.

.

فعالیت ۲۵۰ فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در سطح جنوب کرمان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان نیز از فعالیت ۲۵۰ فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

حسین صالحی با بیان اینکه بخش کشاورزی مسئولیت تامین امنیت غذایی جامعه را بر عهده دارد، افزود: بخش کشاورزی به عنوان یکی از اهداف اصلی دشمن قرار گرفته لذا اجرای پدافند غیر عامل در تمام حوزه های این بخش ضرورت دارد.

وی گفت: کشاورزان برای استفاده از سموم و کودها ضمن مشورت با کارشناسان جهاد کشاورزی، آفت کش های مورد نیاز خود را با دریافت فاکتور از فروشگاه های معتبر تهیه کنند.

مطالب مرتبط

مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت‌زای سازمان حفظ نباتات با اشاره به خسارت سنگین آفت کرم گلوگاه انار به این محصول، تاج تراشی را یکی از ...
مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد....
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در جلسه شورای مدیران حفظ نباتات کشور گفت: دبیرخانه روتردام باید در سازمان ایجاد شود و مصوبات و سایر امور و همکاری در چهارچوب کنوانسیون روتردام به جد ...
مدیر تدوین ضوابط، استانداردها و برنامه‌های کنترل معاونت قرنطینه سازمان حفظ نباتات گفت: فائو امسال در خصوص سوسک حنایی خرما هشدار داده و نیاز است باغداران مراقب این آفت و همچنین مگس میوه ...
No Thoughts on مانور مقابله با عرضه آفت کش های غیرمجاز در جنوب کرمان آغاز شد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها