شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, قزوین, گزارش های ویدئویی  »   برگزاری مانور مقابله با آفت کش‌های تقلبی و غیرمجاز در قزوین + فیلم
9 آبان 1400 , ساعت 14:08

برگزاری مانور مقابله با آفت کش‌های تقلبی و غیرمجاز در قزوین + فیلم

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اشاره به آغاز مانور سراسری مقابله با آفت کش های تقلبی و غیرمجاز، گفت: آفت های غیرمجاز و تقلبی در قالب این مانور از فروشگاه ها و مراکز پخش سم و کود استان جمع آوری می شوند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اشاره به آغاز مانور سراسری مقابله با آفت کش های تقلبی و غیرمجاز، گفت: آفت های غیرمجاز و تقلبی در قالب این مانور از فروشگاه ها و مراکز پخش سم و کود استان جمع آوری می شوند.

یوسف درخشان روز یکشنبه در حاشیه مانور سراسری مقابله با آفت کش های تقلبی و غیرمجاز ، اظهار داشت: آفت کش ها از نهاده های مهم و حساس در چرخه تولید محصولات کشاورزی به شمار می روند و نقش زیادی در افزایش عملکرد و تامین امنیت غذایی جامعه دارند.

وی اظهار داشت: مصرف و کاربرد آفت کش ها ارتباط مستقیمی با سلامت محصولات و مصرف کنندگان و همچنین محیط زیست دارد، بنابراین نیاز است تا کنترل و نظارت های جدی و لازم از زمان تولید تا مصرف این مواد در مزارع و باغ ها داشته باشیم.

این مسوول گفت: با توجه به اهمیت این موضوع امروز شاهد برگزاری نخستین مانور سراسری مقابله با آفت کش های تقلبی و غیرمجاز در سطح فروشگاه ها و مراکز عرضه در سراسر کشور از جمله قزوین هستیم.

درخشان افزود: این طرح در استان قزوین با همکاری حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی در حال انجام است.

وی اظهار داشت: در آینده نزدیک آفت کش ها و سموم کشاورزی دارای بارکد اصالت خواهند شد که به این ترتیب به راحتی از سموم تقلبی قابل شناسایی می شوند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان قزوین در پایان از کشاورزان تقاضا کرد تنها با مشورت با کارشناسان حفظ نباتات اقدام به تهیه سموم و آفت کش ها کرده و محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های مجاز خریداری کنند.

۲۱۸ مرکز عرضه سم و آفت کش در حوزه محصولات کشاورزی در استان قزوین فعالیت می کنند.

.

مطالب مرتبط

مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت‌زای سازمان حفظ نباتات با اشاره به خسارت سنگین آفت کرم گلوگاه انار به این محصول، تاج تراشی را یکی از ...
مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد....
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در جلسه شورای مدیران حفظ نباتات کشور گفت: دبیرخانه روتردام باید در سازمان ایجاد شود و مصوبات و سایر امور و همکاری در چهارچوب کنوانسیون روتردام به جد ...
مدیر تدوین ضوابط، استانداردها و برنامه‌های کنترل معاونت قرنطینه سازمان حفظ نباتات گفت: فائو امسال در خصوص سوسک حنایی خرما هشدار داده و نیاز است باغداران مراقب این آفت و همچنین مگس میوه ...
No Thoughts on برگزاری مانور مقابله با آفت کش‌های تقلبی و غیرمجاز در قزوین + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها