یکشنبه, ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   جلسه هماهنگی برنامه عملیاتی خرید خدمات كارشناسی در سال 1401
۱۰ آذر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۴:۲۵

جلسه هماهنگی برنامه عملیاتی خرید خدمات کارشناسی در سال ۱۴۰۱

مدیر کل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات خبر داد: با توجه به عناوین ایسـتگاه های شـبکه مراقبت و پیش آگاهی پیشنهادی استان ها، برنامه در قالب خرید خدمات فنی کارشناسی به استان ها ابلاغ گردید.

پیرو ابلاغ بخشنامه خرید خدمات کارشناسی از محل یارانه، به منظور هماهنگی در اجرای عملیات، جلسه با حضور مدیر کل، معاونین و کارشناسان دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زا و مدیران حفظ نباتات و کارشناسان ناظر استانی در تاریخ ۱۴۰۰/۹/۹ به صورت ویـدیو کنفرانس برگزار گردید.

به گزارش گیاهپزشکی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفظ نباتات، اکبر آهنگران مدیر کل دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات در حاشیه این جلسه اظهار داشت: اعتبـارات یـارانه ای که به اسـتان تخصـیص داده می شود صرفاً در قـالب دو بخش قابـل هزینه کرد است: خرید خـدمات فنی کارشناسـی برای راه انـدازی شـبکه های مراقبت و ایسـتگاه پیش آگاهی و خریـد مواد، عوامـل بیولوژیک و تجهیزات کنترل غیرشیمیایی. همچنین مقدار اعتبار هر یک از بخش های فوق به تفکیک به استان ابلاغ می شود و ضروری است صرفاً در همان بخش هزینه شود. لذا هزینه کرد اعتبارات خارج از دو مورد فوق مجاز نمی باشد. با توجه به عناوین ایسـتگاه های شـبکه مراقبت و پیش آگاهی پیشنهادی استان ها، برنامه عملیاتی پیش بینی شده برای استان در قالب خرید خدمات فنی کارشناسی به استان ها ابلاغ گردید.

دکتر آهنگران افزود: هر کلینیک طرف قرارداد، علاوه بر ایجاد ایستگاه فوق، پایش، نظارت و پیش آگاهی محصولات زراعی، باغی و یـا گلخانه ایی، بر اساس اهمیت نوع محصول و گستردگی سـطح زیر کشت، شـدت خسارت آفات، مصرف بالای سم در محصول و احتمال وجود باقیمانده سموم در مصارف تازه خوری محصولات و با توجه ویژه به گلخانه ها، با نظر مـدیریت حفظ نباتات اسـتان، بر عهـده خواهد داشت.

مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زا با تاکید بر ورود اطلاعات دقیق و منظم توسـط کلینیـک ها در سامانه پایش عوامل خسارت زای گیاهی این سازمان گفت: ارسال گزارش های مربوطه در قالب فرم هایی که از طرف این سازمان ارسال می شود مورد تاکیـد است و ارزیابی عملکرد از این طریق نیز انجام خواهد شد.

وی ملاک واگذاری عملیات به کلینیک های را تشریح کرد و گفت: واگذاری عملیات صرفاً به کلینیک هایی باشد که براساس فرم ارزیابی ارسال شده تحت ارزیابی قرار گرفته و بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند. در این خصوص حسن انجام کار کلینیک در سال گذشته بسیار حائز اهمیت است.

آهنگران در پایان یاد آور شد: مدیریت حفظ نباتات اسـتان موظف است کلینیک های منتخب را به همراه نام ایسـتگاه شـبکه مراقبت و پیش آگاهی، شهرسـتان محل اجرا، نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تماس مسئول فنی کلینیک و اسامی کارشـناسان به کار گرفته برای شـبکه مراقبت و IPM گلخانه را به همراه معرفی ناظر اسـتان، به منظور ثبت در سامانه جامع پایش عوامل خسارتزای گیاهی، به این سازمان اعلام نماید.

.

جلسه هماهنگی برنامه عملیاتی خرید خدمات کارشناسی در سال 1401

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از سه اقدام وزارت جهاد کشاورزی برای ممانعت از برگشت خوردن محصولات کشاورزی در آینده خبر داد. شاهپور علائی مقدم افزود: اول اینکه توافق شد ...
رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به جلسات برگزار شده پیش بینی می‌کنیم تا یک ماه آینده، ممنوعیت صادرات دو محصول فلفل دلمه و سیب به روسیه برطرف شود....
معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات در نامه ای اعلام کرد که صادرات خشکبار و کیوی به روسیه موقتا نیازی به آنالیز سموم ندارد. مدیر حفظ نباتات جهاد ...
مدیر دفتر تولید محصولات گلخانه‌ای وزارت جهاد کشاورزی گفت: واحد کنترل کیفیت تولید محصولات گلخانه‌ای در همه استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود. تقوی ۲۶ دی در جریان بازدید از طرح‌های توسعه ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها