چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خراسان رضوی  »   آغاز فعالیت دو کلینیک گیاهپزشکی در شهرستان درگز
6 دی 1400 , ساعت 9:32

آغاز فعالیت دو کلینیک گیاهپزشکی در شهرستان درگز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: دو کلینیک گیاهپزشکی از صبح امروز در گمرک لطف آباد به همت بخش خصوصی فعالیت خود را در شهرستان درگز خراسان رضوی آغاز کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: دو کلینیک گیاهپزشکی از صبح امروز در گمرک لطف آباد به همت بخش خصوصی فعالیت خود را در شهرستان درگز خراسان رضوی آغاز کردند.

اکبر یونسی افزود: ثبت الکترونیک درخواست صادرکنندگان محموله های گیاهی، نمونه برداری محموله های صادراتی قبل از صدور گواهی بهداشت گیاهی، بررسی آزمایشگاهی محموله های گیاهی وارداتی با ریسک قرنطینه ای کم، متوسط و زیاد قبل ترخیص از مهمترین وظایف این دو مرکز گیاهپزشکی است.

وی گفت: همچنین امروز با دایر شدن نخستین کلینیک قرنطینه گیاهی بخش خصوصی در درگز بررسی های میدانی و آزمایشگاهی اندام های گیاهی وارداتی موجود در گلخانه قرنطینه بعد از ورود و انجام نمونه برداری و بررسی های آزمایشگاهی نهالستان ها و باغات مادری نیز در این شهرستان صورت می پذیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: رویکرد اصلاح ساختـار و کوچک سازی بـدنه دولت با واگذاری تصدی ها به بخش های غیر دولتی موجب شده تا بخش کشاورزی به زمینه منـاسبی برای تعامل بین دولت و بخش غیردولتی تبدیل بشود.

کارشناس مسئول حفظ نباتات شهرستان درگز نیز گفت: هم اکنون‌ دو کلینیک گیاهپزشـکی فعال در حوزه قرنطینه گیاهی با عنوان کلینیک گیاهپزشکی ابیورد و میرخانی در محل گمرک لطف آباد تحت نظارت مستقیم قرنطینه گیاهی مشغول به فعالیت هستند.

ویدا حیدری افزود: بـا توجه به افزایش روزافزون حجم واردات و صـادرات محصولات گیـاهی و به منظور جلوگیری از انتشار آفات و بیماری های قرنطینه ای خوشبختانه دو کلینیک فوق با دقت و حساسیت بالایی امروز فعالیت خود را در خراسان رضوی آغاز کردند.

مطالب مرتبط

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با پیگیری‌های مجلس و سازمان حفظ نباتات مقرر شده است ۳۰۰ نفر کارشناس گیاه پزشکی (حفظ نباتات) برای تقویت قرنطینه گیاهی به استخدام سازمان حفظ نباتات درآمده و ...
مبارزه با آفت مگس مدیترانه‌ای در باغ های انار ارسنجان آغاز شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، آفت مگس مدیترانه‌ای این روز‌ها به جان درختان انار ...
جلسه شورای مدیران سازمان حفظ نباتات کشور با حضور دکتر اعظمی، عضو و سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر سازمان حفظ نباتات کشور برگزار شد....
مسافران عراق و عتبات عالیات از به همراه آوردن هرگونه اندام گیاهی به کشور ممانعت کنند. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با هشدار نسبت به خطرات سوسک خرطومی ...
No Thoughts on آغاز فعالیت دو کلینیک گیاهپزشکی در شهرستان درگز

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها