چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, ایران  »   مهیاسازی شرایط برای از سر گیری دوباره صادرات کیوی ایران به هند + فیلم
23 دی 1400 , ساعت 13:09

مهیاسازی شرایط برای از سر گیری دوباره صادرات کیوی ایران به هند + فیلم

معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور در رامسر: شرایط برای از سر گیری دوباره صادرات کیوی ایران به هند در حال مهیا است.

معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه صادرات محصولات گیاهی در هر کشور شرایط خاص خود را دارد گفت شرط مهم کشور هندوستان برای واردات محموله کیوی ایرانی نداشتن شپشک بود که براساس قوانین بین المللی ایران ملزم به رعایت این شرایط است.

مهدی قائمیان با اشاره به اینکه مقامات قرنطینه هندوستان آذرماه امسال محموله‌های کیوی ایرانی را به دلیل وجود شپشک برگشت داده بودند افزود: ۲۸ محموله کیوی ایرانی آلوده به شپشک بودند که چهار محموله مستقیم از ایران به هندوستان و بقیه از امارات به این کشور صادر شده بود.

او گفت : با توجه به اینکه امارات به دلیل اینکه کشاورزی ندارد، قرنطینه سختی برای واردات محصولات کشاورزی اعمال نمی‌کند برخی صادرکنندگان ترجیح می‌دادند محموله‌های کیوی ایران به هندوستان را از امارات ترانزیت کنند.

معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد: از سری گیری صادرات کیوی ایران مستلزم اجرای قوانین کشور هندوستان شامل شناسنامه دار کردن مناطق تولید کیوی و سورتینگ است.

قائمیان افزود : هم اکنون درخواست هند برای شناسه دار شدن مناطقی که کیوی در آن تولید و بسته بندی می‌شود انجام و برای سازمان قرنطینه هندوستان ارسال شده است.

او ادامه داد:هندوستان در حال بررسی این فهرست است تا مناطق مورد نظر خود را که قرار است از آنجا کیوی وارد کند کد دار کند.

سالانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تن کیوی از ایران به خارج از کشور صادرمی شود که عمده این کیوی‌ ها در استان‌های شمالی تولید می‌شود.

.

مطالب مرتبط

ردیابی آفت قرنطینه‌ای سرخرطومی حنایی خرما در ۱۰۰ هکتار از نخلستان‌های شهرستان خرمشهر انجام شده است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمشهر گفت: سرخرطومی حنایی خرما از مهمترین آفات نخل است ...
مدیر تدوین ضوابط، استانداردها و برنامه‌های کنترل معاونت قرنطینه سازمان حفظ نباتات گفت: فائو امسال در خصوص سوسک حنایی خرما هشدار داده و نیاز است باغداران مراقب این آفت و همچنین مگس میوه ...
گروهی از کارشناسان سازمان جهانی فاو برای بررسی وضعیت نخلستان‌های جهرم به بخش هکان این شهرستان سفر کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با هجوم آفت سوسک سرخرطومی به ...
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با پیگیری‌های مجلس و سازمان حفظ نباتات مقرر شده است ۳۰۰ نفر کارشناس گیاه پزشکی (حفظ نباتات) برای تقویت قرنطینه گیاهی به استخدام سازمان حفظ نباتات درآمده و ...
No Thoughts on مهیاسازی شرایط برای از سر گیری دوباره صادرات کیوی ایران به هند + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها