یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, اردبیل, استان ها, ایران  »   واحد کنترل کیفیت محصولات گلخانه‌ای در استان‌ها راه‌اندازی می‌شود
26 دی 1400 , ساعت 14:05

مدیر دفتر محصولات گلخانه‌ای وزارت جهاد کشاورزی:

واحد کنترل کیفیت محصولات گلخانه‌ای در استان‌ها راه‌اندازی می‌شود

مدیر دفتر تولید محصولات گلخانه‌ای وزارت جهاد کشاورزی گفت: واحد کنترل کیفیت تولید محصولات گلخانه‌ای در همه استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود.

مدیر دفتر تولید محصولات گلخانه‌ای وزارت جهاد کشاورزی گفت: واحد کنترل کیفیت تولید محصولات گلخانه‌ای در همه استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود.

تقوی ۲۶ دی در جریان بازدید از طرح‌های توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای در مغان اظهار کرد: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور به مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار در استان اردبیل و منطقه حاصلخیز مغان در حال اجراست که در بخش‌های مختلف تولید محصولات نیز آغاز شده است.

وی استان اردبیل را قطب تولید محصولات سبزی، صیفی و جالیزی اعلام کرد و گفت: این ظرفیت به تولید محصول و تأمین نیاز داخلی و صادرات محصولات متنوع به خارج از کشور نیز منجر شده است.

مدیر دفتر تولید محصولات گلخانه‌ای وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در قالب طرح ساماندهی تولید محصولات سالم و ارگانیک سعی بر این است تا این شهرک‌ها و مجتمع‌های گلخانه‌ای، تولید محصولات به نحوی باشد تا امکان صادرات آن با برند مشخص و بسته‌بندی مطلوب به انجام برسد.

تقوی راه‌اندازی واحد کنترل کیفی محصولات گلخانه‌ای را در استان‌های مختلف یادآور شد و افزود: با همکاری نظام مهندسی کشاورزی استان و مدیران توانمند جهاد کشاورزی با هدف رصد سلامت محصول واحد کنترل کیفی محصولات گلخانه‌ای راه‌اندازی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در قالب این واحد سعی بر این است تا نظارت‌ها بر محصول و صدور استانداردهای لازم در این زمینه با تأییدیه مشخص به انجام رسیده و امکان صادرات محصول با رعایت الزامات فراهم آید.

تقوی اضافه کرد: امیدواریم در همه شهرک‌ها و مجتمع‌های گلخانه‌ای شرایط راه‌اندازی واحد کنترل کیفیت فراهم آید تا ما بتوانیم به بهبود تولید و تقویت نظام صادراتی در این بخش با برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری درست دست پیدا کنیم.

مدیر دفتر تولید محصولات گلخانه‌ای وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: به هیچ وجه اجازه خروج محصول از مجموعه‌های گلخانه‌ای را بدون دریافت استانداردهای لازم نخواهیم داد تا زمینه بهبود فرآیند تغذیه و همچنین ایمنی بیشتر در این بخش فراهم آید.

مطالب مرتبط

سید جواد نوروزیان، مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور در نامه ای به انجمن های تولید کنندگان و واردکنندگان سموم کشور از ممنوعیت تدارک و مصرف آفت کش کلرپیریفوس (دورسبان) ...
سرویس فدرال حفاظت از حقوق مصرف کنندگان روسیه در نامه ای در روز پنجشنبه 12 اسفندماه رفع ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ای از ایران به روسیه را اعلام و صادرات این محصول به ...
محمد مهدی برومندی معاون وزیر در امور باغبانی از سفر هیأت روسی به ایران در هفته جاری خبر داد و گفت: هیات روسی برای بازدید از مراکز تولید فلفل دلمه‌ای دوشنبه شب وارد ...
نخستین نشست کمیته ملی راهبری طرح صدور شناسنامه باغات کشور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، پیرو ابلاغیه وزیر جهادکشاورزی در خصوص صدور شناسنامه واحدهای زیربخش باغبانی ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها