دوشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   اجرای دومین مانور مقابله با عرضه آفت‌کش‌های غیرمجاز و تقلبی در کشور
11 اسفند 1400 , ساعت 13:40

اجرای دومین مانور مقابله با عرضه آفت‌کش‌های غیرمجاز و تقلبی در کشور

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، از اجرای دومین مانور بزرگ مقابله با واحدهای عرضه کننده آفتکش‌های غیرمجاز و تقلبی کشاورزی در سطح ملی خبر داد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، از اجرای دومین مانور بزرگ مقابله با واحدهای عرضه کننده آفتکش‌های غیرمجاز و تقلبی کشاورزی در سطح ملی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، شاهپور علائی‌مقدم با بیان این که این مانور ملی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، گفت: در نخستین مانور مشترک سه دستگاه استانی شامل سازمان جهاد کشاورزی (معاونت تولیدات گیاهی و مدیریت حراست)، سازمـان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و دستگاه‌های نظارتی و انتظامی مستقر در سطح استان در راستای تامین سلامت شبکه توزیع آفت‌کشهای کشـاورزی کشور همکاری خواهند داشت.

وی بازدید از واحدهای توزیع آفت‌کش‌های کشاورزی در جهت کنترل سـطح عرضه و شناسایی و توقیف آفت‌کش‌های قاچاق و تقلبی را از اهداف اجرای این مانور بزرگ اعلام کرد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور خاطرنشان کرد: در این مانور با افرادی که اقـدام به گرانفروشی، تخلف در سـطح بازار و احتکار آفت‌کش‌های کشاورزی می‌کنند و قصـد سودجویی از مردم داشته باشند، برخورد شدیدی صورت می‌گیرد.

به گفته وی، برخورد جدی با کلیه اماکن و واحدهای مختلف که اقدام به فروش آفت‌کش‌های غیرمجاز کرده‌اند و اعمال قانون آنها در این مانور پیگیری خواهد شد.

علائی‌مقدم در خصوص مراحل برگزاری این مانور گفت: نشست طراحی مانور مقابله با عرضه آفت‌کش‌های غیرمجاز در سـطح اسـتان روز شنبه ۱۴ اسفند با حضور کلیه دست‌اندرکاران و با راهبری مدیریت حفظ نباتات اسـتان به منظور تشکیل اکیپ‌های گشت‌زنی و تـدارک امکانات و تجهیزات برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های گشت‌زنی با حضور کارشناسان حفظ نباتات (یا در صورت کمبود نیرو اسـتفاده از سایر نیروهای کارشناسی تولیدات گیاهی)، کارشناسان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و دستگاه‌های نظارتی و انتظامی تشکیل خواهد شد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تصریح کرد: گشت‌زنی در سـطح شـهر و بازرسـی واحدهای فروش در سطح شهرستان‌های استان در روزهای ۱۷ و ۱۸ اسفند انجام خواهد شد و اگر تخلفی مشاهده شد، بلافاصله موضوع بررسی و گزارش آن تهیه و حکم متخلفان صادر شود.

وی ادامه داد: همچنین مدیران حفظ نباتات استان‌ها موظفند که گزارش‌های اسـتانی اجرای موفق مانور حـداکثر تا تاریخ ۲۳ اسفند ماه به ستاد سازمان حفظ نباتات کشور ارسال کنند.

مطالب مرتبط

در سال زراعی جاری در سطح ۵۹۰ هزار هکتار از اراضی با بیماری‌های گندم مبارزه شیمیایی شد. مدیرکل دفتر پیش‌آگاهی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این مطلب گفت: از ...
جلسه "هم انديشی در مورد حد مجاز اكراتوكسين در پسته" روز چهارشنبه 1 تیرماه در سالن جلسات كتابخانه مركزی موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور برگزار گردید. به گزارش پایگاه خبری گیاه ...
سازمان حفظ نباتات کشور با ارسال نامه هایی به فروشگاه های آنلاین از جمله وبسایت های دیجی کالا، دیوار، بازار کشاورزی، فارمرشاپ و ...  نسبت به تداوم فروش آفت کش ها و سموم ...
سید جواد نوروزیان، مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور در نامه ای به انجمن های تولید کنندگان و واردکنندگان سموم کشور از ممنوعیت تدارک و مصرف آفت کش کلرپیریفوس (دورسبان) ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها