پنجشنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   صادرات فلفل به روسیه آزاد شد
12 اسفند 1400 , ساعت 17:42

صادرات فلفل به روسیه آزاد شد

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد و صادرات به این کشور از روز شنبه از سرگرفته می‌شود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد و صادرات به این کشور از روز شنبه از سرگرفته می‌شود.

به گزارش فارس، سید رضا نورانی اعلام کرد: لحظاتی پیش رایزن بازرگانی ایران در روسیه اعلام کرد که ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ایران به روسیه برداشته شد و صادرات به این کشور از روز شنبه ۱۴ اسفند از سرگرفته می‌شود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران افزود: قرار شده است کسانی که میخواهند فلفل دلمه‌ای به روسیه صادر کنند با سازمان حفظ نباتات ایران هماهنگ بوده و قبلا گواهی بهداشتی از این سازمان دریافت کنند و همه موارد مطابق با پروتکل‌های تعریف شده بین کشور باشد.

وی افزود: تیمی که از روسیه به ایران آمده بود پس از بازدید از گلخانه‌های ایران و نمونه برداری و بررسی در آزمایشگاه‌های کشورشان اعلام کرد ه اند که فلفل‌های ایرانی هیچگونه مشکل باقی مانده سموم نداشته است.

نورانی در پاسخ به اینکه اگر مشکلی نداشته چرا طی این چند ماه واردات فلفل از ایران را معلق کردند؟ گفت: مشکل رعایت پروتکل‌ها و گواهی بهداشتی بوده و قرار است با نظارت سازمان حفظ نباتات این مشکلات برطرف شود.

این مسئول گفت: رایزنی درباره رفع ممنوعیت کیوی به هند نیز از سوی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ادامه دارد.

آذرماه سال جاری روسیه واردات فلفل دلمه‌ای از ایران را ممنوع کرده بود.

گفتنی است؛ پیش از این برومندی، معاون وزیر جهاد کشاورزی گفته بود: دلیل برگشت زدن محموله فلفل دلمه‌ای ایران باقی‌مانده سموم نبود؛ بلکه دلیل اصلی آن ثبت نشدن چهار نوع سم مورد استفاده برای پرورش این محصول در روسیه بود.

وی بیان کرده بود: در واقع این چهار سم برای روس‌ها ناشناخته بود؛ در حالی که همین چهار نوع سم مورد تأیید اتحادیه اروپا هستند و به همین خاطر برگشت زدن محصول فلفل دلمه‌ای برای ما هم عجیب بود. با این حال بعد از اینکه محصولات برگشت‌خورده را به آزمایشگاه تهران فرستادیم، معلوم شد که فلفل دلمه‌ای تولید ما سلامت غذایی بالایی دارد

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، تغییر شیوه نامه‌های بهداشتی کشور‌های مقصد را، عامل اصلی برگشت محصولات کشاورزی صادراتی دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شاپور علایی‌مقدم در گفتگوی ...
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: فدراسیون روسیه در نامه‌ای به رئیس گمرک داغستان تأکید کرده است واردات فلفل از ایران به دلیل آنچه نقض مکرر استانداردهای بهداشتی عنوان شده است، انجام ...
No Thoughts on صادرات فلفل به روسیه آزاد شد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها