چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کهگیلویه و بویراحمد  »   حال جنگل های بلوط شهرستان لنده خوب است + فیلم
18 تیر 1401 , ساعت 6:44

حال جنگل های بلوط شهرستان لنده خوب است + فیلم

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پایش انجام شده در جنگل های لنده آفت جوانه خوار بلوط در مرحله نخست کنترل شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با پایش انجام شده در جنگل های لنده آفت جوانه خوار بلوط در مرحله نخست کنترل شده است.

ذبیح الله محمدی در حاشیه بازدید از جنگل‌های بخش موگرمون لنده گفت: این شهرستان با دارا بودن بیش از ۵۳ هزار هکتار جنگل با گونه غالب بلوط از منابع تامین درآمد برای کشاورزان و دامداران است.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸ بر اساس پایش انجام شده در جنگل‌های شهرستان آفت جوانه خوار بلوط در بخش موگرمون و روستا‌های دشت ناصری، گرداب، وحدت و ده غندی مشاهده و با پیگیری‌ها و تامین اعتبار لازم ۲۰۰ هکتار از اراضی جنگلی محلول‌پاشی شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری لنده ادامه داد: همچنین در سال ۱۳۹۹، دویست پنجاه هکتار دیگر از درختان بلوط این مناطق محلول پاشی شد و خوشبختانه این آفت نیز کنترل شد.

محمدی گفت: در سال جاری تنها در منطقه آب بهاره واقع در جنوب شهرستان لنده که همجوار با استان خوزستان و شهرستان بهبهان است بر اثر نفوذ پروانه برگ خوار از حوزه خوزستان به این مناطق ۳۰۰ هکتار دچار این آفت شده است.
وی بیان کرد: سطح آفت نقشه برداری و برای تامین اعتبار به اداره کل منابع طبیعی استان ارسال شده است.

.

مطالب مرتبط

عملیات اجرایی پایش و ارزیابی درختان بلوط در ۸۵۰ هزار هکتار از جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است. رییس اداره حفاظت و حمایت منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران و باشت گفت: از مجموع ۷۸ هزار جنگل بلوط در باشت ۱۸ هزار هکتار به آفت پروانه برگ خوار سفید مبتلا شده است....
۵۰ میلیارد تومان اعتبار مقدماتی برای مقابله با آفات بلوط تصویب شد. سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسات کمیسیون کشاورزی مجلس برنامه های ...
طبق پایش اولیه انجام شده جمعیت آفات در بلوط های زاگرس بعد از بارشهای مونسون کاهش یافته است. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با اعلام این خبر ...
No Thoughts on حال جنگل های بلوط شهرستان لنده خوب است + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها